kartāga "zēns ar akmeni" cd-rom, 2003

“zēns ar akmeni” ir nopietnākais un reizē eksperimentālākais kartāgas studijas albums, ierakstīts 36 stundu ilgā maratonsesijā, torņa studijā. Izdevuma “torņa orgāns” 1995. gada aptaujā tas tika atzīts par labāko ierakstu. “zēns ar akmeni”, tāpat kā pārējie kartāgas ieraksti, tika izplatīts kasetes formātā, piedzīvojot aptuveni 200 eksemplāru lielu oficiālo tirāžu. Šajā izdevumā albums ir saīsināts, kā arī ieguvis nelielus tehniskā skanējuma uzlabojumus. CD-rom pielikumā pievienoti pārējie nozīmīgākie kartāgas ieraksti mp3 formātā: “tik tālu tik prom” - 9 dziesmas no pirmā albuma; “cirks” - 18 koncertieraksti 1995-1996; 16 minūšu koncertfilma, kā arī plašāka informācija par grupu, dziesmu teksti un fotogrāfijas. Albumu sagatavojusi Kartāga sadarbībā ar Tornis rec., bet izdevis MELO rec.

Lētāk kā veikalos (Ls 3 + pasta izdevumi) “zēns ar akmeni” nopērkams Torņa mailorderī: www.tornis.lv/mailorder / pasūtīšana: janis.daugavietis@tornis.lv

Recenzijas:

**** 90.gadu vidus Latvijā bija visnepateicīgākais laiks alternatīvās mūzikas grupu aktivitātēm - bezierunu komercializācija un naudas trūkums pat nepieļāva iespēju, ka plašākas klausītāju masas varētu dzirdēt kaut ko no Latvijas underground mūzikas. Tagad, gandrīz 10 gadu vēlāk, šī ir lieliska iespēja dzirdēt un redzēt (15 min koncertfilma!) grupu, kura vieni sauca par leģendāru, citi salīdzināja ar Swans. Kaspars Ozols (Diena)

***** Depresīvi filozofiskie teksti kombinācijā ar trokšņainiem ģitāreksperimentiem un sitieniem pa dzelžiem rada burtiski satriecošu noskaņu, kādu latviešu mūzikā nav izdevies panākt nevienam citam līdz pat šai dienai un arī nesanāks - visi grupas dalībnieki sen spēlē pavisam citu mūziku. Rets gadījums, kad neprofesionāla studijas skaņa nevis traucē, bet palīdz uztvert mūziku tiem, kas to sajūt un vēlas. Uldis Rudaks (Diena)

Veikot paralēles ar kaut ko pasaulē pieredzētu, gribas klasificēt Kartāgu kā latviešu versiju par leģendāro amerikāņu avangardisko grupu Swans. Nē, muzikāli šīs grupas nav līdzīgas, gluži pretēji - kā Swans, tā Kartāga ir unikālas un nav līdzīgas nevienam. Zināmā mērā albuma Zēns ar akmeni kompaktdiska izdevums ir retrospekcija par grupas darbu, jo albuma datora failu komplektā ir arī koncertieraksti, albums Tik tālu tik prom (ar vienreizējo Ugunsdeju) un videomateriāli. Kartāga sniedz muzikālas instalācijas tikai tai raksturīgā skaņu telpā, kuras pārvēršas emociju, enerģijas un māksliniecistiksa ekshibicionisma virpulī. Braiena Īno vārdiem runājot, ieraksts, ir tik nekvalitatīvs, tik briesmīgs, ka grūti no tā atrauties. Bet, ja ierakstu tehnika un iespējas 90. gadu vidus pagrīdes nabadzībā  Kartāgai būtu bijušas tādas kā grupas domubiedriem pasaulē, iespējams, mēs varētu runāt par šedevriem. Galu galā mēs visu baudām tieši tādu, kāds tas bijis. Ja mūzika saturā ir neatkārtojama, tad tā ir daļa patiesas vērtības. Kartāga ir bijis viens no spilgtākajiem projektiem latviešu rokmūzikas vēsturē. Jānis Stundiņš (Māksla+)

 7x7 counter system