DARBA DIENESTS/ TRAKAIS MARKUSS (1993-1995)

Kaut kad '93-šajā savu atsevišķu grupu - Darba Dienests - dibina joku-šova projekta Krampī Sarāvējs ģitārists Edmunds Frīdvalds (viņš arī no rakstnieku savienības jauno literātu aprindām). Citi jaunās grupas dalībnieki arī nāk no K.S. tusiņa, kā arī kādi (kāds) mazāk zināmi mūzik.i. Pārsvarā D.D. darbojas dalībnieku mājās, galvenokārt radīdami vairāk vai mazāk spontānus mājas ierakstus, taču ir arī regulāri "roka" mēīinājumi Tornī.

Vairs īsti neatceros grupas muzicēšanas stilu - tas bija tāds interesants dark-wave. Grupa piedzīvo ļoti maz koncertus - vienīgais publiski plašākais bija "Rokā par Fišku" '94-tā vasarā, krāmenē. Arī oficiālus ierakstus grupa ar šo nosaukumu neatstāj, kaut arī dažādi demovarianti (arī Tornī rakstīti), jādomā, ka ir daudz.

'94-tā nogalē divi D.D. dalībnieki - taustiņniece Kristīne Augstkalne un basists Egīls dibina YULUNGU, bet Frīdvalds, palicis ar bundzinieku divatā (kurš arī vienu brīdi iesaistās Yulungā), piepalīdzot tam pašam Egīlam, turpina muzicēt ar jaunu nosaukumu - TRAKAIS MARKUSS. Būtībā tas jau ir vairāk Frīdvalda paplašināts soloprojekts (nevelti grupas nosaukums ir viņa tā laika pseidonīms) - Edmunda dziesmām īitāras pavadījumā piepalīdz ritma grupa. Arī Tr.Markuss īpaši nelien ārā no sava vietējā draugu tusiņa - tiek spēlēti akustiski koncerti dzīvokļos, utt. Viens šāds unplugged koncerts tiek izdots lokāli izplatītā kasetē "Delfinu valoda". Kaut arī pavāji nospēlēta un ierakstīta, man ši kasete ļoti patīk. Dziesmas tajā ir vienkārši brīnišķīgas, tāpat reti labi ir Frīdvalda teksti.

'95-tajā Edmunds tiek aicināts spēlēt otru ģitāru NĀVES INSTINKTĀ, un viņam piekrītot, Trakais Markuss beidz pastāvēt. Iespējams, ja grupa būtu turpinājusi un darbojusies ar lielāku enerīiju, tā kļutu par ļoti labu, interesantu un iemīļotu vienību!

diskogrāfija:

"Delfinu Valoda" 1995

dziesmas izlasēs:

"Delfīnu valoda" - Torņa gada izlase '95A.I.
marts 1997