templis.jpg (4881 bytes)

 TEMPLIS rec. (1995-1997) bija Ikšķilē, manā 5-stāvu blokmājas dzīvoklī bāzēta eksperimentālas ievirzes pagrīdes kasešu izdevniecība, kuru izveidoju kā fizisku un mentālu alternatīvu savai pamatdarbībai TORNIS rec un grupā Kartāga. Faktiski, tas bija pārejas posms starp Kartāgu un Latvijas Gāzi, kura muzikālo ievirzi noteica mana pieaugošā aizraušanās ar industriālo un avangarda mūziku (Einsturzende Neubauten, Throbbing Gristle, The Residents, AMM, N.O.N., Laibach, Tuxedomoon, un protams, N.S.R.D.) TEMPLIS rec neizdeva eksistējošu grupu vai projektu albumus, bet katram izdevumam tika piešķirts jauns kārtas numurs, kurš aizstāja autoru vārdus. Visas kasetes, izņemot pāris ierakstu sesijas tēva garāžā un Tornī, tika ierakstītas turpat manā dzīvoklī ar visnotaļ kolorītu PSRS ražojumu un paštaisītā ekipējuma arsenālu - 3 kasešu dekām (ar tām pašām tika tiražēta gatavā produkcija), fonējošu 12 kanālu pulti "elektronika”, dažiem dealey, flanger un distortion pedāļiem, nožēlojamiem mikrofoniem, "Lelj" bungmašīnu, RMIF un "Junostj 21" sintezatoriem, kaut kādu primitīvu „CASIO”, paštaisītas elektriskās ģitāras un basa, preperētām klavierēm, bērnu vijoles, no pūtēju orķestra lielās bungas, šķīvja, pionieru bungām un virtuves katliem sakomplektēta perkusiju komplekta, dažādiem paštaisītiem eksperimenāliem instrumentiem, rotaļlietām, veca televizora, utt. Tikpat eksistenciālas bija Templis rec idejas un dziesmu teksti, kurus inspirēja avīžu virsraksti, TV sižeti un citi triviāli sadzīves fakti, klišejas un urbānā folklora.

      Pirmo kaseti "Al mi plačas la mašinoj" ierakstīju vienas pēcpusdienas laikā kopā ar savu lietuviešu draugu Smalki, - lielu eksperimentālās mūzikas fanu un vairāku leišu underground grupu bundzinieku. Visas "dziesmas" minialbumā ir esperanto valodā.  TEMPLIS rec fundamentālāko un industriālāko eposu "Sadomazohisms" (20 gabali 90 minūtēs)  rakstīju ilgākā laika periodā, pārsvarā viens (dažos gabalos piedalijās mana sieva Kristīne Krastiņa-Indāne un Andris Grandbergs, - projektu  Nācijas Urīns, Smogs un ISMS autors ).  Trešais "Arbait Macht Frei", bija kopdarbs ar Mārtiņu Korsieti (grupu Plastalīns, Sirke un Ēnu Kabinets dibinātājs), kuru iecepām dienas laikā. Tā kā minialbumā pārsvarā Mārtiņa dziesmas, tas sanācis atšķirīgākais un ģitāriskākais Tempļa diskogrāfijā.  Ceturto kaseti "Sv. Dionīsa Svētki" sakompilēju no dažiem saviem gabaliem, atjaucot tos ar fragmentiem no akustiskas lo-fi „anarho-impro” ierakstu sesijas mana tēva garāžā kopā ar grupas Sirke dalībniekiem. Piekto, pēdējo un gandrīz instrumentālo "viegls rokenrols pa radio" rakstīju visu 1996-to gadu. Tas ir eksperimentālākais un improvizatoriskākais TEMPLIS rec izdevums. Vēlāk apvienoju  „al mi plačas la mašinoj”, „arbait macht frei” un „Sv. Dionīsa Svētki” un izplatīju vienā kasetē. TEMPLIS rec kasetes galvenokārt varēja nopirkt 90-to vidū pagrīdes mūzikas aprindās iecienītajā veikalā „DESANTS” un vēl šur tur. Tirāžas bija pieticīgas, -  kādas 10 līdz 30 kopijas katram izdevumam, varbūt vienīgi „Sadomazoismam” bija virs 50.

      1997-tajā ar to pašu TEMPLIS rec ekipējumu ierakstīju albumu „bezgalīgā priekā”, taču sapratu, ka esmu novirzījies no sākotnējā kursa un parakstīju to kā savu soloalbumu. Apmēram ap to laiku arī beidzās kasešu ziedu laiki LV andergraundā. 

Andžons (2007) 
 

TEMPLIS rec DISKOGRĀFIJA : 

        * 1000001 Al mi plačas la mašinoj 1995

        * 1000002 Sadomazohisms 1995

        * 1000003 Arbait macht frei 1996

        * 1000004 Sv. Dionīsa svētki 1996

        * 1000005 Viegls rokenrols pa radio1996

        * TEMPLIS rec IZLASE no 1000001;1000003;1000004