Kalvis (Limbaži)

foto

Kalvja dzīvesvieta ir Limbaži, kur '90-to vidū viņš darbojas lokālā grupā HATED. '96-tajā šī grupa transformējas jaunā kolektīvā - Blissfull, bet Kalvis turpmāk sacer un spēlē dziesmas viens - akustiskās īitāras pavadījumā. Sākotnēji viņa "koncertzāles" ir Buļļu ielas (Rīgā) koju istabiņas un gaiteņi (kojās viņš mitinās īeogrāfijas studiju laikā)

Turpat Kalvis aktīvi iesaistās (līdz pat augstākajiem hierarhijas pakāpieniem) "Zaļā Pūķa draudzē" - reliīiskas ievirzes organizācijā (biedru skaits tuvojas 100), kuras pamatā ir alkohola un alkoholisma sakralizēšana. Tajā pašā laikā viņš safanojas par Latvijas underground, iepazīstas ar Torņa cilvēkiem. Attiecīgi,- kopš '97-tā rit Kalvja soloalbuma ieraksta sesijas Tornī. Viņam palīdz Andžons - īitāra, bass, taustiņi, skaņu režija; Anna - vijole; Edgars Šubrovskis - bass; Uldis Gedra - bungas.

Paralēli tam, Kalvis organizē Torņa grupu pasākumus savu koju vietējā zālītē, kuros arī pats uzspēlē. Atsevišķas uzstāšanās viņš piedzīvo arī citos underground pasākumos.

Savā mūzikā, šķiet visvairāk Kalvis ietekmējies no Skumju Akmeņiem un Edgara Šubrovska, jūtamas ietekmes arī no Sibīrijas roka. Tās ir nopietnas, bieži skumjas dziesmas par mīlestību un autsaiderismu. To pluss ir Kalvja spēcīgais, zemais vokāls (ne velti salīdzināts ar Tindersticks) un dziesmu liriskais melodiskums. Pats Kalvis saka, ka viņš sacer tradicionālas dziesmas, lai tās saprastu arī jebkurš "parasts" jaunietis.

 

diskogrāfija:

 

"MANA APGĀZTĀ LAIVA" (1997 Tornis, kasete)


A.I.
aprīlis 1997