"THE VIKING ROCK"
VIKINGU ROKS - 6-u valstu jaunatnes organizāciju projekts

Projektā iesaistītas sabiedriskās organizācijas:

"Mūziķu apvienība TORNIS" (Rīga, Latvija)
"SKYLE" (Viļņa, Lietuva)
"Antsla Linna Valitsus" (Antlsa, Igaunija)
"Schloss Brolin" e.v. (Brellina, Vācija)
"Szkola Muzyki Rockovej" (Zeļona Gora, Polija)
"Nessoden Musikkverksted" (Nessoddtangena, Norvēģija)

Projekta tapšana

    Darbs pie projekta izstrādāšanas aizsākās ES programmas "YOUTH FOR EUROPE" rīkotajā Eiropas jaunatnes sabiedrisko organizāciju līderu treniņseminārā Oslo, Norvēģijā, no 1999.gada pavasarrī.
    Idejas autors ir PETTER ROALD no Nessodenas (Norvēģijas mazpilsēta), komūnas (pašvaldības) uzturēta jauniešu kluba vadītājs. PETTER piedāvātais projekts guva visu semināra dalībnieku atbalstu, un tā īstenošanā ir iesaistījušies 6 valstu pārstāvji.

Projekta apraksts

    Projekts izvērties kā regulārs pasākums: "THE VIKING ROCK 1" notika 1999.gada augustā Norvēģijā - pilsētās Trondheimā, Nessoddenā un Oslo. Tajā piedalījās 5 valstu (izņemot Latviju) jauno mūziķi (18 - 22 g.v.). "THE VIKING ROCK 2" risinājās 2000.gada pavasarī Vācijā, nelielā Austrumvācijas ciematiņā Brēlinā, 25 km no Polijas robežas, tad piedalījās visas 6 valstis (Latviju pārstāvēja trīs gr. Sarkanais Oktobris dalībnieki).
    Galvenais uzsvars nometnē tiek likts uz muzicēšanu, un viens no pamatuzdevumiem ir katru reizi radīt vismaz vienu kopīgu dziesmu no sākuma līdz galam, kad tās sacerēšanā un ieskaņošanā piedalās visu valstu mūziķi.
   

Projekta mērķis

    Projekta mērķauditorija ir Eiropas valstu jaunie rokmūziķi un galvenais virsmērķis ir informācijas, kultūras un savas specifiskās pieredzes apmaiņa dažādu valstu jauniešu aktīvas komunikācijas gaitā. Šajā projektā kā galvenais komunikācijas veids ir kopīga muzicēšana. Jaunajiem cilvēkiem ir iespēja ne tikai redzēt un dzirdēt kā spēlē viņu vienaudži no citām zemēm, dzirdēt citu pieredzi un stāstīt par savējo, kopīgas dzīvošanas un muzicēšanas gaitā viņi iegūs jaunus draugus no citām valstīm, kas kārtējo reizi varētu likt apzināties Eiropas vienotības ideju.

Projekta nākotne

    Projektā iesaistītās organizācijas ir apņēmības pilnas turpināt "THE VIKING ROCK", tāpēc, ļoti iespējams, projektam būs turpinājums, iespējams, kādreiz arī Latvijā. Sekojiet informācijai TORŅA www lapā.<>br

projekta vadītājs no Latvijas puses:

Jānis Daugavietis
(sabiedriskā organizācija "Mūziķu apvienība TORNIS")
a/k 35
Rīga - 55
Latvija

http://www.tornis.lv
email: janis.daugavietis@tornis.lv


atpakaļ uz PROJEKTU lapu
atpakaļ uz GALVENO lapu