ORGANIZĀCIJA
PROJEKTI
KATALOGS
ZIŅAS / JAUNUMI
AFIŠA / KONCERTI
GRUPAS

MŪZIKA
TORŅA ORGĀNS
VEIKALS / MAILORDER
SAITES


PROJEKTI
Šobrīd

Vēsturē
 

Šobrīd:

WWW.TORNIS.LV
Viens no mūsu galvenajiem un svarīgākajiem projektiem - Latvijas neatkarīgās / nekomerciālās mūzikas atspoguļošana Internetā (latviski un angliski). Kopš 1996.gada sākuma (šī ir bijusi pirmā Latvijas mūzikas izdevniecību / organizāciju WWW mājas lapa) mēs cenšamies visos veidos reklamēt šādu mūziku ar Interneta starpniecību. Te jūs varat atrast grupu "mājaslapas", jaunumus, www adreses, gaidāmo koncertu un festivālu reklāmu, u.c.

BITĪT MATOS
Radio NABA 93.1 FM iknedēļas Latvijas mūzikas raidījums BITĪT' MATOS svētdienās plkst. 20.00.

GADA APTAUJA

TORNIS sākot no 1992.gada katru gadu rīko aptauju par labāko Latvijas mūzikā. Agrāk mēs to darījām ar papīra izdevuma TORŅA ORGĀNS starpniecību, tagad jau vairākus gadus ar interneta palīdzību. Gada beigās mēs lūdzam savus atbalstītājus izvērtēt aizvadītā gada iecienītākos muzikālos māksliniekus, viņu darbus un notikumus vairākās kategorijās (grupas, albūmi, notikumi, uzstāšanās, dziesmas).

"ODEOKOLONS"
1992.gadā TORNIS Rec. sāka izdot ikgadējas Latvijas neatkarīgās mūzikas izlases ar nosaukumu "Eau de Cologne". 1995.gadā stafeti pārņēma Dambis, izlasi pārdēvējot par "ODEKOLONU", un turpina līdz mūsu dienām.

DABASSKATS
SKA/REGGAE/DUB mūzika jeb raidījums par mūzikas saknēm Radio NABA (pirms tam KNZ) ēterā katru ceturtdienu no 21.00. Studijā Dr.Skafandrs, Krums, Edis, Armands, Brāļi un Māsas un Mūzikas saknes.
E-mail bforce@inbox.lvVēsturē:

AUTORTIESIBU BROŠŪRA
Projekta galarezultāts jeb galaprodukts ir brošūra "AUTORTIESĪBAS". Tā bez maksas tiek izplatīta jauno mūziķu vidū. Naudu projekta īstenošanai ir piešķīrusi Eiropas Savienības programma "Youth For Europe" un brošūras izveidē mēs cieši sadarbojamies ar Latvijas autortiesību aģentūru AKKA / LAA. "AUTORTIESĪBU BROŠŪRA" lasāma trīs valodās - latviešu, krievu, angļu, uz papīra un Internetā.

BLACKBOX
2002.gada vasarā Vācijas ciematā Brollin notiek starptautiska jauniešu radošā nometne. No Latvijas puses tajā piedalījās 10 mūsu aicināti un deleģēti jangsteri jeb jaunieši, pārsvarā jaunie mūziķi no grupām Depo, Sirke un Granātābolu Namiņš.

ex-Radio KNZ
2000 / 2001.gadā Rīgā darbojās pirmais un vienīgais alternatīvās mūzikas FM radio. Šajā lapā info par eksistences beigu posmu un peripētijām ap tā likvidēšanu: ex-Radio KNZ radošā kolektīva atvadu vēstule, mūziķu atbalsta vēstule, kā arī saites uz citiem rakstiem.

LATVIJAS NEATKARĪGĀS MŪZIKAS CENTRS
Pēc ilgām un konceptuālām pārrunām par organizācijas galveno mērķi un prioritāro uzdevumu, mēs nonācām pie secinājuma, ka LR neatkarīgajai mūzikai ir nepieciešams reāls CENTRS, istaba jeb ofiss Rīgas centrā uz kuru var atnākt katrs muzikants un saņemt visu nepieciešamo informāciju (par koncertiem, koncertu organizēšanu, par citām grupām, par mēģinājumu telpām un ierakstu studijām, u.t.t.). Otrs CENTRA uzdevums būtu veidot un koordinēt visdažādākos projektus visas LR mērogā, CENTRS būtu materiālo un garīgo resursu bāze.
Pagaidām projekts ir tikai uz papīra un iesaldēts.

STARTERIS
Latvijas nekomerciālās mūzikas promo izlase, paredzēta vienīgi izplatīšanai masu mēdiju pārstāvjiem. #1 iznāca 2000.gadā, #2 savukārt 2002.gada decembrī.

STARPTAUTISKAIS MŪSDIENU MŪZIKAS FESTIVĀLS
21. Hanzas dienu ietvaros Rīgā (8. / 09. jūnijs, 2001.g.) pie Kongresu nama spēlēja grupas no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Beļģijas: APARĀTS, BALOŽU PILNI PAGALMI, CLAUSTRUM, DZELZS VILKS, F[ei]K, GRANĀTĀBOLU NAMIŅŠ, HUGO, INOKENTIJS MĀRPLS, KALVIS, LLOYD, PEST OF A CHILD, PND, RŪSA, SPIČKI I KEDI, VENNASKOND, ZIG ZAG, XINGU HILL u.c.

PAGRIMUŠAIS LAIKMETS
Savulaik (90-to otrā puse) bija lielākais regulārais neatkarīgās / nekomerciālās / pagrīdes mūzikas festivāls Latvijā. Noticis piecas reizes.

(P)
Bogardus un Afrolatvija. K. Markss, kā arī regejs un meitenes.

RADIO BOZE
Kopš š.g. februāra raidīt internetā un visā pasaulē uzsācis jauns Rīgā bāzēts neta radio BOZE [http://boze.tornis.lv/], kura saturiskā serde ir klasiskā un jaunā pasaules un Latvijas indie un alternatīvā mūzika.
BOZES raidlaiks ir katru darba dienu no 8:00 līdz 19:00, pēc Rīgas laika, kas ir GMT +2h. Radio tehnisko uzturēšanu un muzikālā materiāla atlasi patreiz veic LIML sarakstes [latvian-indie@lists.delfi.lv] dalībnieks Andzs, radio atskaņojamo dziesmu skaits ir ap 1400 vienību. Radio skanējuma tehniskajā nodrošināšanā iesastīti ir arī citi sarakstes dalībnieki (radio saka paldies Didzim, Ivaram). Šobrīd atskaņotās pleilistes tiek sastādītas automatizēti. Atskaņoto dziesmu nosaukumus ir iespējams redzēt atsevišķā WWW pārlūkotājprogrammas logā, kas pieejams caur radio WWW lapu, kā arī tos uzrāda programma ar kuru klausītājs ir pieslēdzies radio (Winamp, iTunes u.c.).
Radio ir atvērts jaunām idejām un jauniem līdzstrādniekiem, programmu veidotājiem, dīdžejiem utt. Tehnisku iemeslu dēļ radio raida tikai Latvijai, radio labprāt sadarbotos vēl ar kādu, kam buutu tehniskas iespējas retranslēt šo radio (tehniski ir iespējams, ka radio ir var klausīties no vairākiem serveriem / vietām). Laipni aicināati!
Īpaši radio BOZE lūdz atsaukties un iesniegt savas dziesmas atskanošanai un rotācijai vispasaules interneta viļņos Latvijas grupas un izpildītājus. Iespējams, ka tuvākajā laikā Latvijas mūzikai tiks atvēlēts īpašs raidlaiks vai pat raidījums.
Pirmajos mēnešos visvairāk spēlētās grupas:
Pixies, Sea and Cake, Kent, Jesus & Mary Chain, KLF, Dis, Saint Etienne, Dzeltenie Pastnieki, James, Versus, Eels, Underworld, Fluke, ArabStrap, Jesus Lizard, aMiniature, Mouse On Mars, PhilistinesJr, Suicide Machines, Moby, Neutral Milk Hotel, Gus Gus, Eggs, Galaxie 500
E-mail: bozeduns@inbox.lv
Klausieties, ievērtējiet un izlemiet - http://boze.tornis.lv/

VIKING ROCK II
2000.gada pavasarī Vācijas ciematā Broellin notiek starptautisks sešu valstu jauno rokmūziķu radošā nometne. No L-jas puses piedalās s/o TORNIS deleģēti mūziķi.

YOUTHSYMPTOMS OR ... ?
Starptautiska jauno mākslinieku un mūziķu nometne 1999.gada augustā Melsbroekā, mazā Beļģijas ciematā. s/o TORNIS uz turieni sūtīja dzejnieku Jāni Indānu, mūziķes Helēnu (gr. Skumju Akmeņi, solo), Kristīni Blekti (gr. Sarkanais Oktobris) u.c.