ORGANIZĀCIJA
PROJEKTI
KATALOGS
ZIŅAS / JAUNUMI
AFIŠA / KONCERTI
GRUPAS

MŪZIKA
TORŅA ORGĀNS
VEIKALS / MAILORDER
SAITES


ORGANIZĀCIJA

TORNIS 1991-2010


ORGANIZĀCIJA TORNIS
... Biedri
... Valde

VĒSTURE
... TORNIS REC. (1991-1997)
... TORNIS REC. (1997-1999)
... Bezpeļņas sabiedriskās organizācijas "MŪZIĶU APVIENĪBA TORNIS" izveidošana (1998)

WWW.TORNIS.LV
IZDEVNIECĪBA
IERAKSTU STUDIJA
DEMOTĒKA
ZIEDOJUMI
PARTNERI / DRAUGI
ADRESES

TORNIS 1991-2010

Tornis 1991-2010

Divdesmitajā savas darbības gadā izdevniecība un studija Tornis atstāj telpas kur tā radusies un darbojusies – Āgenskalna ūdenstorni, sauktu par Alises ūdenstorni, celtu tieši pirms 100 gadiem.

Izdevniecība Tornis turpinās darbību, tikai pagaidām nav skaidrs, vai tā nodarbosies vienīgi ar vecā torņa ierakstu kataloga pārizdošanu un arhivēšanu vai arī turpinās izdot jaunus ierakstus, kā līdz šim.

LEJUPLĀDĒ momentizlasi

"TORNIS: 20 gadi, 20 dziesmas"
(116.83 MB)

Tornis ir ne tikai viena no vecākajām Latvijas mūzikas izdevniecībām, kas izdevusi daudzus par klasiskiem kļuvušus Latvijas rokmūzikas ierakstus, bet arī viena no nozīmīgākajām neatkarīgās mūzikas institūcijām vispār.

Torņa vēsture sākās 1991.gada pavasarī, kad tur mēģinājumu telpu iegūst grupa Ir Bijuši Mati Un Izbijuši. Drīz tā sabiedrojas ar dažām citām tā laika Latvijas neatkarīgajām grupām, līdz dažas no tām arī sāk mēģināt Tornī. Paralēli mēģinājuma telpas aprīkošanai un funkcionēšanai tornī tiek veikti ieraksti un tā faktiski kļūst arī par ierakstu studiju. Lai arī mēģinājumu un ierakstu aparatūra ir trūcīga un minimāla, ko nosaka 90-to gadu sākuma pārejas perioda krīze un padsmitnieku-muzikantu-amatieru iespējas, Tornis pulcina domubiedru kopienu, kas ne tikai mēģina un ierakstās tur, bet arī izdod savus ierakstus, rīko koncertus un festivālus, izdod samizdata presi.

Šo divdesmit gadu laikā ar Torni tā vai citādāk bijis saistīts liels skaits grupu. Torņa studijā ierakstus veikušas ap 100 grupām. Īpaši intensīvi darbības gadi bija 90-ie, kad Tornis faktiski bija vienīgā regulāri funkcionējošā neatkarīgās mūzikas izdevniecība un viena no retajām vietām, kur grupas varēja mēģināt. Runājot par ierakstu studiju – izpildītājus, kuru mūzika mums patika, mēs ierakstījām bez maksas. Šīs desmitgades zināmākās ‘torņa grupas’ ir Baložu Pilni Pagalmi un Kartāga, bet līdzās šīm mēs varētu minēt vēl vismaz padsmitu ievērojamu Latvijas pagrīdes mūzikas grupu, kas ir radušās vai darbojušās Tornī. Piemēram, Smogs, Tukšā Muca, Sirke, Nāc Dilonīt Apsēdies (vēlāk - Dilonis), Nāves Instinkts, Shine On, Sarkanais Oktobris, Voiceks, Līksmā Masturbācija, Yulunga u.c.

21.gs. sākums un vispār Torņa darbības otrā desmitgade iezīmējas ar daudz mazāk intensīvu darbību. Tas saistīts ar neatkarīgās mūzikas scēnas būtisku paplašināšanos (90-to sākumā visu Latvijas pagrīdes mūzikas scēnu veidoja ne vairāk kā 10 grupas), jaunu kopienu, muzicēšanas un ierakstīšanās vietu izveidošanos. Bez tam Torņa dibinātāji un uzturētāji arvien mazāk laika spēja atlicināt savam hobijam – muzicēšanai un ‘producēšanai’, jo bija pienācis laiks ģimenēm un iztikas līdzekļu sagādei. Cits būtisks faktors, kas mazināja Torņa nozīmi, bija digitālais laikmets – digitālās tehnoloģijas (tostarp mūzikas ierakstīšanas un izplatīšanas) stipri atviegloja grupu darbību. Tāpēc to grupu skaits, kas turpināja darboties Torņa telpās faktiski aprobežojās ar mūsu pašu grupām, tomēr laiku pa laikam interesi par mums izrādīja arī pa kādai jaunai grupai. Viena no lietām, kas piesaistīja, bija iespēja veikt analogus ierakstus (izmantojot lenšu magnetofonus). Tādā veidā tika ierakstīti klasiskie Depo (2002) un Bērnības Milicijas (2004) debijas albūmi, tāpat kā vēl neizdotie ieraksti no Mazajiem Smirdīgajiem Kociņiem (2007-2010). Savukārt pēdējie ieraksti, kas veikti Tornī, pieder grupām Bērnības Milicija, Baložu Pilni Pagalmi, Čuguna Radiators, Nepilngadīgā Anna, Laimdota un Mazie Smirdīgie Kociņi. Šobrīd gatavojam tos izdošanai.

Mazie Smirdīgie Kociņi: “MSK bija pēdējā grupa, kas personīgi runāja ar torņa kungu, ierakstot piecas dziesmas pēdējās dienas rītā. + mūsu teorija par izmešanu: trollis, kas dzīvo torņa sēnes augšējā daļā, 20 gadu laikā pamazām sperot aparatūru, beidzot ir sakrājis visu nepieciešamo savas studijas izveidei, un nu mūs var kikot ārā, dvēseles arī jau sazagtas.”

Vēlamies pateikties mūsu lielākajam patronam RŪ par visa veida atbalstu, Vilhelmam Ludvigam Nikolajam Bokslafam par arhitektūras pieminekli, ideju turpinātājiem Radio Naba par Torņa ierakstu tehnikas saglabāšanu, ģimenēm par sapratni un izturību. Ceram, ka Tornis paliks Latvijas vēsturē ne tikai ar virkni klasisku ierakstu un neatkārtojamo ‘torņa skaņu’ (bieži ierakstos izmantojām pusapaļo torņa telpu dabisko akustiku, kas ir būtiskākais tās veidošanās elements), bet arī turpinās būt paraugs jaunajām grupām, rādot, ka nav nepieciešams producents un ‘nopietna’ izdevniecība, lai tava mūzika tiktu ierakstīta, izdota un sadzirdēta.

Latvijas Radio1 2010.g. 6.novembra sižets par Alīses ūdenstorni:
mms://ier-w.latvijasradio.lv/pppy?20101106A120638121212

Vairāk par Torņa vēsturi var uzzināt Ulda Rudaka grāmatā `Rokupācija`, kā arī Torņa mājas lapā http://www.tornis.lv.

PS Par godu šim notikumam esam izveidojuši Tornī ierakstītās mūzikas momentizlasi “Tornis: 20 gadi, 20 dziesmas”, kurā ar ierakstu pārstāvēts katrs gads un neviena grupa neatkārtojas. Tā lejuplādējama bez maksas šeit. Aptuveni trešdaļa dziesmu līdz šim nav izdotas, bet trešdaļa izdota tikai kasetēs. Šī ir tikai aptuveni piektā daļa no grupām, kas tika ierakstītas Tornī. Pie nopietnākas un izvērstākas Torņa arhīvu publicēšanas turpinām strādāt. Pirmais izdevums būs izlase “Tornis: 1991-1993”.

Daži momentfoto no senākas un nesenākas vēstures
(Jāņa Daugavieša, Mārča Bērziņa un Aigas Upinieces foto)

1991: Ir Bijuši Mati Un Izbijuši ar Andžoni.
1992: Andžons (Tukšā Muca, GOST, Radiatoru Remonts, Kartāga, Gas Of Latvia u.c.).
1993: Dilonis pretī Tornim pie nepilngadīgo profilakses centra.
1993: klasiskā siena.
1993: Marks lodē pulti.
1993: Torņa kasešu katalogs.
1994: Andra Grandberga (Smukum Stumums, Nācijas Urīns, Uldis Dumpis, Smogs, ISMS) zīmējumstorņa kladē.
1995: Flayers ar jaunajām kasetēm.
1997: Mēģinājumu grafiks.
2001: Depo ieraksta albumuAlepo.
2007: Valdis, Ļešijs, Simons (Suki2000, Mazie Smirdīgie Kociņi).
2009: Indra (Bērnības Milicija) maija talkā.
2009: Juris Simonovičs (Bērnības Milicija) miksē savu solo.
2009: Simons (Suki2000, Mazie Smirdīgie Kociņi).
2010: Balodis paliek.
2010: Klavieres ārā.
2010: Lentes maisos.
2010: Lentes skapī.
2010: Mantas pie busa.
2010: MSK ieraksta kasetes.
2010: MSK un pēdējais torņa ieraksts.
2010: Pēdējais vakars tornī.

Grupu saraksts, kas mēģinājušas vai rakstījušās Tornī:

(P)
Aiga
Aldis Miesnieks
Alerģija
Amorālā Psihoze
Andžons
Atdod Zapti
Atraitnes Dēls
Baložu Pilni Pagalmi
Bērnības Milicija
Bez Greznības
Bowling Boy
Bungi Kungi
Cita Attieksme
Čuguna Radiators
Čūsku Dīdītāji
Darba Dienests
Depo
Diktor
DunDun
Dzīves Vergs
Dzeltenie Pastnieki
Edgars Šubrovskis
Embrijs
Enģelis Dumpis
Ēnu Kabinets
Ēnu Kaleidoskops
Fact
Frontlaines
Gas Of Latvia / Latvijas Gāze
Gaserata
GOST
Granātābolu Namiņš
Grindmaster Dead
Helēna
Hospitāļu Iela
Ieva Mazvērsīte, Ieva un Nemaksātāji
Inokentijs Mārpls
Ir Bijuši Mati Un Izbijuši
ISMS
Izmena / R.A.F.
Jānis Jansons
Jāņa Daugavieša Modeļu Aģentūra
Juris Simanovičs
Kalvis
Kartāga
Kas Tev Par Daļu?
King Lear`s Convulsions
Kirītis Ģēnijs
Kuru-Ksetra
Laimdota
Līksmā Masturbācija
Mācītājs On Acid
Māris Šverns
Marta
Mārtiņš Korsietis
Mary Lou
Mazie Smirdīgie Kociņi
Melizbezgala
Mūc
Nāc Dilonīt Apsēdies / Dilonis
Nāves Instinkts / Melo T.E.S.T.S.
Nelaimīgā Dzimšanas Diena
Nepilngadīgā Anna
Ņeļudi
P.A.G.A.N.
Papuacs
Pasaules Gaisma
Pasaules Pimpis
Pasažieru Vilciens
Pēteris Dragūns
Plastalīns
Portvein
Radiatoru Remonts
S-5
Saare
Sarkanais Oktobris
Saules Vārti
Shine On
Silvis
Simons Krasts
Sirke
Skumju Akmeņi
Smogs
Sniegavīru Rūpnīca
Spički I Kedi
Spoke Eye
Šujmašīna
Tat Twam
Telekoma
The Satellites / Satellites LV
Trakais Markuss
Trubapsihs
Tukšā Muca
Uldis Dumpis
Vihers
Voiceks / Voiceks Voiska
Yulunga

ORGANIZĀCIJA TORNIS (ĪSI + VISPĀRĪGI)
Sabiedriskā organizācija "Mūziķu apvienība TORNIS" ir oficiāli reģistrēta organizācija, kas ar statūtos rakstītajiem un likumā atļautajiem līdzekļiem atbalsta Latvijas neatkarīgo un nekomerciālo mūziku un visus, kas tajā iesaistīti. "TORNIS" joprojām pastāv un darbojas arī kā mūzikas izdevniecība, un kā lielākā daļa pasaules neatkarīgo izdevniecību (leiblu), tā ir nereģistrēta, jo tās darbība nes tikai finansiālus zaudējumus.

Neformālā Rīgas neatkarīgās mūzikas izpildītāju apvienība "TORNIS" tika "dibināta" 1991.g. sākumā apvienojoties dažām Rīgas nekomerciālās mūzikas grupām, lai kopīgiem spēkiem būtu vieglāk pastāvēt un attīstīties. Mūsu grupas (Ir Bijuši Mati Un Izbijuši, Tukšā Muca, Kartāga, Baložu Pilni Pagalmi, Sirke, Sarkanais Oktobris, Voiceks Voiska u.c., šo gadu laikā ar Torni tādā vai citādā veidā ir bijuši saistīti vairāki desmiti Latvijas un pat ārvalstu grupu) kopā rīkoja koncertus un festivālus, ierīkoja savu ierakstu studiju, kurā rakstījās pašas un bez maksas tās grupas, kas šķita atbalsta vērtas. Tornis ir arī ierakstu izdevniecība (bez juridiska statusa) zem kuras vārda jeb leibla, TORNIS rec., grupas publicē savus ierakstus (kasetes un cd).

1996.gadā tika izveidota Interneta mājas lapaspuse (http://www.tornis.lv, pirmos gadus gan ar citu adresi), kas bija pirmā jelkādas Latvijas mūzikas izdevniecību lapa pasaules www tīmeklī.

2006.gada maijā sabiedriskā organizācija "Mūziķu apvienība TORNIS" tika pārveidota un pārreģistrēta UR par biedrību "Mūziķu apvienība TORNIS".

Atpakaļ

Biedri
Kā jebkura sabiedriska un voluntāra apvienība, mēs pastāvam un darbojamies uz brīvprātīga un neatalgota darba. Šobrīd sabiedriskās organizācijas "Mūziķu apvienība TORNIS" rindās ir 12 biedri, tomēr pagaidām mēs šādu oficiālu dalību organizācijā neuzskatām par būtisku. Svarīgāks ir atbalsts, ko persona dod, nevis kāds ir tās statuss.

Atpakaļ

VĒSTURE
TORNIS REC. (1991-1997)

TORNIS radās 1991.gadā: jūlijā vietā ar nosaukumu "Tornis" sev mēģinājumu telpu ieguva viena no to laiku nedaudzajām pagrīdes mūzikas grupām IR BIJUŠI MATI UN IZBIJUŠI (IBM&I). Torņa atrašanās vieta lai paliek noslēpums, bet tas ir Rīgā.
Tā kā pagrīdes grupām vienmēr ir bijušas grūtības ar mēģinājumu telpām (galvenokārt finansiāla rakstura), Tornī drīz vien sāka regulāri mēģināt vēl viena grupa - TUKŠĀ MUCA, un Tornis ātri kļuva par vietu ne tikai mēģinājumiem, bet arī ierakstu veikšanai un "tusovkām", un ja tur regulāri sākumā mēģināja tikai divas grupas, tad ierakstīties mēs aicinājām arī citas. Kā pirmo nopietnāko "netorņa" grupu, kas tur ierakstījās, var uzskatīt kuldīdzniekus NĀC DILONĪT APSĒDIES (tas jau bija 1991.g. rudens).

Faktiski Tornis izveidojās par tādu kā centru šāda veida mūzikai, un līdz mūsu dienām grupu skaits, kas Tornī ir kaut ko darījušas (mēģinājušas, ierakstījušās...) tuvojās simtam. Te tikai pazīstamākās "Torņa grupas" (kuru tapšanas un pastāvēšanas vēsturē Tornim ir bijusi ļoti nozīmīga loma) - SHINE ON, KARTĀGA, BALOŽU PILNI PAGALMI, SMOGS, SARKANAIS OKTOBRIS, SIRKE, VOICEKS VOISKA u.c.

Paralēli divām minētajām nodarbēm (mēģināšanai un ierakstu veikšanai), "Torņa grupas", "Torņa cilvēki" rīkoja koncertus un festivālus, izdeva presi - "TORŅA ORGĀNS", "DŽĪGA" u.c. un, vispārīgi sakot - nesa savu ideoloģiju masās.

Tornis visu laiku ir bijis neformāla, juridiski nereģistrēta draugu / grupu apvienība, un pastāvējusi vienīgi pateicoties šo cilvēku entuziasmam. Mums nekad nav bijis naudas lai darītu lietas tā, kā tās "būtu jādara". Cits iemesls, kāpēc Tornis visu laiku un visās jomās bijis amatieru "uzņēmums", ir tas, ka Tornī nav funkcionāru tīrā veidā (cilvēki, kas nodarbojas tikai ar saimnieciskām vai organizatoriskām lietām), visus darbus dara paši grupu dalībnieki (jāpiezīmē, ka nereti daudzi ir iesaistīti vairākās grupās vai muzikālos projektos vienlaicīgi).

Tomēr ir arī vēl kāds cits aspekts jeb pamatojums šādai situācijai. Tā ir mūsu apzināta pozīcija, variet to saukt par opozīciju masu jeb popkultūrai, par alternatīvu, subkultūru, pagrīdi, indie…

Zināms lūzuma punkts Tornim (un Latvijas pagrīdes mūzikai vispār), likās ka notiek 1995.gadā. Vienkārši sakot, šādu mūziku sāka pirkt. Ja 1991 - 1992.g. uz mūsu koncertiem nāca tikai mūsu draugi, tad jau pēc dažiem gadiem bija viegli uztaisīt koncertu ar vairākiem simtiem apmeklētāju. Ja pirmās Torņa kasetes mēs kopējām paši mājās un izplatījām faktiski tikai draugu un paziņu vidū, tad kopš 1995-tā, kasešu tirāžas pieauga līdz vairākiem desmitiem, dažas pat simtiem, un tās varēja nopirkt jebkurš jaunietis koncertos vai atsevišķos veikalos. Tāpat tika izveidots un patstāvīgi attīstās, šķiet pirmais Latvijā mūzikas mailorder (pasta veikals), kas varētu kļūt par nozīmīgu izplatīšanas kanālu, tiklīdz Latvijas iemācīsies iepirkties arī pa pastu un on-line, ja mēs to nodrošināsim.

Kopš 1996-tā beigām Torņa kasetes pārsvarā jau tika pavairotas fabrikās un kasešu noformējumi drukāti tipogrāfijās. Gaisā virmoja doma pamēģināt izdot pirmo cd.
Diemžēl, kasetes pagaidām nākas izdot par pašu grupu dalībnieku naudu, jo Tornim savu līdzekļu tikpat kā nav, un esošie tiek novirzīti studijas un mēģinājumu aparatūras un ekipējuma atjaunošanai, tāpēc tirāžas bieži vien ir nepietiekamas, kasešu iznākšana aizkavējas, viens otrs labs albums vispār netiek izdots, jo tā autoriem nav naudas. Protams, ir cerība, ka ar laiku izdevniecība notiks ar paša Torņa kā leibla līdzekļiem un tas pašlaik ir viens no svarīgākajiem mērķiem Torņa darbībā. Otrs svarīgākais mērķis - Torņa studijas "profesionalizēšana", bet galvenais, protams - pati mūzika (ar gadiem Torņa paspārnē darbojošos grupu, projektu, atsevišķu autoru skaits arvien pieaug (to ilustrē Torņa grupu lapa).

Ja mūsu mērķis ir normāli funkcionējošs leibls, tad tas nebūt nenozīmē pilnīgu iekļaušanos komercmūzikas kompāniju reklāmas tirgus konjunktūrā. Mūsu prioritāte, atšķirībā no tām, ir no pieprasījuma-piedāvājuma attiecībām brīva un neatkarīga mūzika. Mūsu reklāmas vienīgais uzdevums: lai šo mūziku var klausīties visi, kuriem tā var izrādīties tuva, kuri palikuši neatkarīgi no komerckompāniju paradigmātiskā spiediena. Protams, katrs mūsu solis uz priekšu, reizē ir arī jauns sava veida kompromiss, un ir normāli, ka zem mums veidojas jauns andergraunds, zem tā vēl viens utt.

Atpakaļ

TORNIS REC. (1997-1999)
TORNIS rec. 1997. - 1999.g. darbības posms raksturīgs ar Latvijā atdzimušā kapitālisma žņaugiem, kas ļoti nopietni nomāca kā katru individuālo pagrīdes mūzikas spēlētāju, tā arī TORŅA "organizāciju" kopumā. Rezultāts bija tāds, ka objektīva sociālpolitiskā stāvokļa spiediena rezultātā vājinājās muzikantu solidaritāte. Vairumam spēlētāju personīgie dzīves apstākļi kļuva tik smagi, ka ir brīnums, ka viņi turpināja spēlēt.

"Torņa cilvēki" kļuva pieauguši, daudziem radās pēcnācēji, un viņiem vienkārši vairs nebija tik daudz brīvā laika kā agrāk, par naudu nerunājot. Tāpēc loģiski, ka mēs vairs fiziski nespējām darīt to, ko darījām un sludinājām agrāk - piem. rakstīt bez maksas torņa studijā visas draugu grupas, un grupas, kuru mūzika mums patīk.
Tāpat mums bija jāpārskata arī virkne citu tīri praktisku jautājumu. Piemēram, pieredze nekomerciālas mūzikas izdošanā mums skaidri parādīja, ka tas ir pasākums, kas tomēr nes tikai zaudējumus. Bet mēs to nevaram atļauties, ja mums (kas paši spēlē mūziku) nav naudas lai nopirktu normālus instrumentus un aparatūru.

Bez tam mēs redzējām, ka mūsu grupas ir izaugušas līdz ar mums, un dažas kļuvušas pat tik labas, ka atradās jauni cilvēki (kā Latvijā, tā arī ārvalstīs), kas sāka izrādīt interesi par tām un bija gatavi tās tādā vai savādākā veidā praktiski atbalstīt. Tātad TORNIS, kā pašu grupu apvienība, savu lomu sāka zaudēt, jo grupas individuāli bija kļuvušas tik spēcīgas, ka spēja pastāvēt un attīstīties pašas. Tā vismaz daudzi domāja un rīkojās (diemžēl prakse rādīja, ka tās bijušas pāragras cerības).
Mūsu tā brīža gala secinājums bija tāds, ka TORNIS savu uzdevumu, grupām apvienojoties kļūt katrai atsevišķi spēcīgākai, ir izpildījis, un TORNIS ir vai nu jālikvidē vai arī strukturāli jāpārveido.

Atpakaļ

Bezpeļņas sabiedriskās organizācijas "MŪZIĶU APVIENĪBA TORNIS" izveidošana (1998)
Gadiem ejot un kapitālismam aizvien vairāk nostiprinoties jaunajā Latvijas valstī, kļuva redzams, ka neformālā apvienības forma ir neefektīva - apvienība nespēj funkcionēt vienīgi no savu biedru rīcībā esošajiem resursiem (laika un finansu). Tāpēc 1998.gadā tika pieņemts lēmums to legalizēt, dibinot bezpeļņas sabiedrisku organizāciju un iegūstot juridiskas personas statusu, kas dod iespēju pretendēt uz ziedojumiem, grantiem, un it kā padara Apvienības darbību "nopietnāku" un "svarīgāku".

1998.gada vasarā to arī izdarījām: 1998.gada augustā Latvijas Republikas uzņēmumu reģistrā tika reģistrēta jauna sabiedriskā organizācija "Mūziķu apvienība TORNIS" jeb saīsināti "TORNIS". Starp citu, tajā pašā laikā tas pats norisinājās Kuldīgas pagrīdes mūzikas scēnā, arī viņi legalizējās dibinot sabiedrisku organizāciju - NeKAC (www.nekac.lv).

Organizāciju dibināja 10 LR pavalstnieki - Torņa aktīvisti un līdzjutēji. Organizācijas galvenie uzdevumi un mērķi, kā rakstīts Apvienības statūtos, ir Latvijas nekomerciālās mūzikas izpildītāju atbalstīšana visā muzicēšanas procesā, ieskaitot palīdzību mēģinājumu apstākļu nodrošināšanā; skaņu ierakstu veikšanā, to izdošanā, izplatīšanā un reklamēšanā; koncertu organizēšanā; tiesību aizstāvēšanā; Latvijas nekomerciālās mūzikas popularizēšana un vēstures pētīšana; ar Latvijas nekomerciālo mūziku saistīto preses izdevumu, radio un televīzijas raidījumu atbalstīšana; Latvijas nekomerciālās mūzikas popularizēšana ārvalstīs. Apvienība sadarbojas ar citām nevalstiskajām organizācijām, gan veidojot kopīgus projektus, gan arī atbalstot apvienībai svarīgu ideju projektus ar apvienības resursiem. Apvienība šo mērķu īstenošanai veic naudas līdzekļu piesaistīšanu ar ziedojumu palīdzību, un citos ar likumu atļautajos veidos, un to uzkrāšanu.

Andris Indāns, Jānis Daugavietis (1997. - 2002.)

Atpakaļ

WWW.TORNIS.LV
Šī ir Rīgas (Latvijas) sabiedriskās organizācijas "Mūziķu apvienība TORNIS" Interneta virtuālo māju lapa. To 1996. gada sākumā savā brīvajā laikā izveidoja Māris Zvirgzdiņš, un tā bija pirmā jelkādas Latvijas mūzikas izdevniecības Interneta lapa (toreiz mēs bijām "tikai" pagrīdes mūzikas izdevniecība un neformāla apvienība, kas darbojās no 1991.gada pavasara). 1998. gada vasarā mēs ieguvām oficiālu statusu, dibinot sabiedrisku organizāciju "Mūziķu apvienība TORNIS". Sīkāk par to: vēsturē

Organizācijas "TORNIS" galvenais mērķis ir Latvijas neatkarīgās mūzikas atbalstīšana visos iespējamajos un likumā atļautajos veidos. Mūsu Interneta lapai ir tieši tāds pats uzdevums. www.tornis.lv ir nekomerciāls projekts, visa tajā pieejamā informācija tiek piedāvāta bez maksas, savu iespēju un resursu robežās cenšamies te likt visu iespējamo informācija par Latvijas neatkarīgo un nekomerciālo mūziku. Līdz šim šī lapa uzturēta pateicoties "torņa" biedru un līdzjutēju atbalstam un brīvprātīgajam (bezalgas) darbam, un joprojām to var uzskatīt par vienu no mūsu galvenajiem un svarīgākajiem projektiem.

Grupas un izpildītāji, sūtiet mums ziņas par sevi un saviem draugiem-mūziķiem, par gaidāmajiem koncertiem un pasākumiem, klubiem un festivāliem, savu www mājaslapu un e-mail adreses, savu spēku un ierobežojumu ietvaros esam gatavi tās te ievietot.

Atpakaļ

IZDEVNIECĪBA
Tornis ir arī ierakstu izdevniecība TORNIS rec., kas kopš savas darbības sākuma 1991.g. publicē, izdod, reklamē, producē utt. ierakstus (kasetes un cd).

Sūtiet savus ierakstus! Vienmēr pastāv iespēja, ka mēs varētu palīdzēt izdot jūsu mūziku.

Atpakaļ

IERAKSTU STUDIJA
Tā vēl tikai top.

Atpakaļ

DEMOTĒKA
Tornis visu laiku ir meklējis un meklē pagrīdes mūzikas grupas un gatavs tām palīdzēt (protams, ja mums ir tuvs tas, ko tās dara). Tāpēc - lūdzu sūtiet mums jebkuru informāciju par pagrīdes aktivitātēm visā Latvijā!!! Sūtiet savus ierakstus, rakstus, presi, idejas...... Mēs vienmēr esam priecīgi saņemt kādu ziņu no nerīgas! Mums var rakstīt arī vienkārši interesenti, aktīvisti, mēs nekad negribam izolēties no citiem.

Vienmēr pastāv iespēja, ka mēs izdodam jūsu ierakstus, ierakstam jūs savā ierakstu studijā utt. Sūtiet demo, vislabāk cd vai kasetes formātā.

Atpakaļ

ZIEDOJUMI

Atpakaļ

PARTNERI / DRAUGI
NEKAC
Kuldīgas sabiedriskā organizācija 'Nekomerciālās Kultūras Attīstības Centrs'.
NEKAC rīko koncertus, festivālu "TABŪNS", izplata ierakstus...
www.nekac.lv

LIETUVAS HARD CORE
Informācija par pagātnes un tagadnes labākajām punk/hc grupām un
aktivitātēm.
www.hardcore.lt

TAMIZDAT
Čehijā bāzēta ASV - Vācijas sabiedriskā organizācija, kas nodarbojas vienīgi
ar Austrumeiropas alternatīvās mūzikas propagandu, izplatīšanu un izdošanu.
www.tamizdat.org

Atpakaļ

ADRESES
Sabiedriskā organizācija "Mūziķu apvienība TORNIS"
c/o Jānim Daugavietim
a/k 35, Rīga - 55
Latvija
tornis@tornis.lv
http://www.tornis.lv

Atpakaļ