LEDUSPUĶES LEDUSSKAPJOS
Tradicionālais ziemas sezonas Torņa koncerts Mākslas darbinieku namā
Rīga, Vaļņu iela 9 (ieeja no Zirgu ielas)
t. 7 210 849
Piektdiena, 2009.gada 13.februāris
Sākums plkst. 19.00. MDN durvis atvērtas no 18.30

Biļetes nopērkamas iepriekšpārdošanā www.bilesuserviss.lv vai Mākslas
darbinieku namā pie dežuranta par 4Ls. Skolēniem un studentiem - 3Ls (tikai Mākslas
darbinieku namā pie dežuranta. Atlaide spēkā līdz 12.02.09). Biļešu cena koncerta dienā - 5Ls.

www.last.fm/event/908256
www.draugiem.lv/events/event.php?eid=54769&dname=lv
www.bilesuserviss.lv/lat/concerts/?productID=1639


Piedalās:

MAZIE SMIRDĪGIE KOCIŅI www.tornis.lv/MSK
BĒRNĪBAS MILICIJA www.tornis.lv/bernibasmilicija
PKI (Skutelis, ansis, Arčijs, Edavārdi, Eliots, AKE, KasPis) pki.draugiem.lv
ANTARKTĪDA http://antarktida.draugiem.lvTurpinot iepriekšējo četru gadu tradīciju, arī šogad, kad šis gadalaiks mūs jau sāk nogurdināt, mūzikas izdevniecība un kolektīvs Tornis (dibin. 1991) rīko pasākumu Mākslas darbinieku namā (MDN) Vecrīgā.

Tradicionāli pasākuma nosaukumu mēs veidojam no kādas dziesmas nosaukuma vai frāzes. Šogad nosaukumam izvēlēta leģendārās desmitgades sākuma Vecmīlgrāvja padsmitnieku grupas Depo dziesma Leduspuķes ledusskapjos*.

Rīkojot koncertu, mēs, pirmkārt, vēlamies labu vakaru labā vietā. Kā ierasts, vakara muzikālo daļu veido t.d. „Torņa grupas” un mūsu draugu grupas, vai kolektīvi, kas mums patīk. Žanriski mēs cenšamies ieturēt dažādību. Tevi sagaidīs gan indie, gan reps un hip-hops, gan punk, gan modernais folk.

Mazo Smirdīgo Kociņu jaunākā publiskā aktivitāte bija jauna dziesma vecās skaņās – pie Inga Baušķenieka ieskaņotā ‘Laimīgās sejas’, kas aktualizēta par godu tāda paša nosaukuma etnobotānisko augu un aksesuāru veikalam (www.happyfaces.lv), kurā viens no pārdevējiem ir grupas vadītājs Simons. MSK dalībnieku tuvākie plāni ir pabeigt darbu pie blakusprojekta SUKI2000 debijas diska ‘Rīga – varoņu pilsēta’ sagatavošanas, samiksēt iepriekšējā gadā Torņa studijā ierakstītos gabalus un pabeigt Simona pirmo solo, kas ierakstīts, miksēts un izdots analogi (kasetēs un lentēs). Tas iznāks kopīgā kasetē ar Jura Simanoviča (Bērnības Milicija) debijas albumu.
http://msk.draugiem.lv
www.tornis.lv/MSK

Bērnības Milicija kopš sava otrā diska ‘Naktī guļot uz muguras’ (2008 Tornis) izdošanas maz spēlējusi koncertus, bet guvusi nopietnu atzinību ASV koledžu radio stacijās (www.wfmu.org, http://kbga.blogspot.com/2009/01/fresh-dose-of-baltic-sad-wave-brnbas.html), faktiski kļūstot par pirmo Latvijas grupu, kuras mūzika sistemātiski spēlēta ārvalstu nekomerciālajos radio. Grupa plāno jaunu ierakstu sesiju Torņa studijā.
http://muzika.draugiem.lv/music/musician.php?mid=11537&selectedTab=2&readnews=40412
www.tornis.lv/bernibasmilicija

„PKI ir gan kolektīvs, gan ierakstu studija, gan neatkarīgs pagrīdes leibls un / vai izdevniecība, gan neizskaidrojama maģija.” PKI (Skutelis, ansis, Arčijs, Edavārdi, Eliots, AKE, KasPis) ir viens no jaunākajiem un iespējams arī nozīmīgākajiem Latvijas hip-hop kolektīviem šobrīd. Īpaši aktīvs tas ir kopš 2007. gada beigām, kad tika izdotas divas pirmās izlases ‘Pagrīdes Karaļvalsts Ieraksti’ (februāra sākumā iznāk trešā). 2008.gadā tām sekoja Edvārdu, Skuteļa, KasPja un Eliota debijas albūmi. Tas ir reps, kādam tam jābūt - lielpilsētas blokmāju rajonu jauniešu stāsti par ceļu no mājām uz skolu vai pie draugiem, nevis uz ofisu vai Indiju.
pki.draugiem.lv
http://www.psc.lv

Antarktīda ir viena no jaunākajām sadarbībām, ko iepriekšējā gadā uzsāk pieredzējuši alternatīvo scēnu pārstāvji - eksperimentālās un industriālās mūzikas kopējs Andžons (Gas Of Latvia, iepriekš ‘torņa grupās’ Kartāga, Tukšā Muca u.c.), kliedzošā folk jaunmeistars Imants Daksis un metālmākslinieks Jēkabs Voļatovskis. Jauna industriālā un rūpnieciskā mantojuma kosmogonija. Ledus sāk kustēties.
http://antarktida.draugiem.lv

MDN durvis būs atvērtas jau no 18.30, bet koncertam jābeidzas 23.00, tāpēc nekavējieties! Būs arī cafe, tēja, disku / aksesuāru un etnobotānikas stends.

Pēc koncerta afterpārtijs ‘Speisdogā’.

* Albūms ‘Alepo’ (2002 Tornis, cd)
[http://muzika.draugiem.lv/music/musician.php?mid=40005]

Mūziķu apvienība TORNIS
a/k 35
Rīga - 55
Latvija
email: tornis@tornis.lv
www.tornis.lv
www.myspace.com/tornis
tornis.draugiem.lv