"ZIEMA IR GARA GARA"

Mākslas Darbinieku nams
Rīga, Vaļņu iela 9 (ieeja no Zirgu ielas)
t. 7 210 849
Piektdiena, 2006. gada 3. februāris
17.30, atvērts no 17.00
Ls 2.50, studentiem un skolēniem ar papīriem Ls 2.00

"Winter is long long"
When: 3th of February, starting 17.30 PM.
Where: 9 Vaļņu street (Mākslas darbinieku nams), Riga, entrance from Zirgu street.
Price: 2.5 Lats, tickets can be bought in the place of event the same day.

Makslas darbinieku nams (MDN) has become one of the favourite places for Tornis independent music gigs in Riga since the presentation of Balozu pilni pagalmi newest album "Runa ar mani!" in 2004. The following events in MDN organized by Tornis, possibly the oldest label and association of musicians in Latvia, were "Uzvalcins" in January 2005, Calvin Johnson's concert, and "Peldkostims" in August 2005.

The gig in 3rd February has a similar idea - to cheer up musicians and their fans in the darkest time of the year. This time we have invited some new bands of Tornis and our friends - Amorala Psihoze, Embrijs / Dun Dun, Mazie Smirdigie Kocini, Enu Kaleidoskops and Balozu Pilni Pagalmi - the moto of the concert "winter is long" has been taken from their classic song, and Maris Sverns,, the front man of the band, celebrates his birthday in the same day (so come with presents)).

We also invite artists from other spheres to make the events more colourful - Talis Rozkalns exhibited his computer graphics in "Uzvalcins"; this time there are two female photographers - Alida Gulbe and Liene Hapanioneka which are contributing with their works.

This concert is also a part of the events with which we celebrate the 15th anniversary of Tornis.

MDN will be open from 5 PM, the exhibitions will be opened at 5:30, and Amorala Psihoze will start playing at 6 PM. The concert must end at 11 PM, so don't be late! There will be also cafe, free tea and accessories' shop.


Mākslas darbinieku nams (MDN), kopš tajā pirms dažiem gadiem atsākta rokkoncertu rīkošana, kļuvis par vienu no iemīļotākajām jauniešu un arī Torņa koncertvietām Rīgā.

Pirmo mūziķu apvienības Tornis koncertu MDN rīkojām pirms diviem gadiem 2004. gada 12. martā, kad notika Baložu Pilni pagalmi albūma "Runā ar mani!" prezentācijas / 10 gadu jubilejas pasākums. Tam sekoja "Uzvalciņš" nākamā gada janvārī , Calvin Johnson (ASV) koncerts, kā arī līdz šim pēdējais pasākums 2005. gada augustā - "Peldkostīms". Īpaši jāatzīmē labi novērtētais un kupli apmeklētais "Uzvalciņš", kas izdevās uz goda - visas grupas (Bērnības Milicija, Saare, Gaserata, Sniegavīru Rūpnīca, Mūc, Baložu Pilni Pagalmi) spēlēja lieliski un skatītājiem patika.

Iepriekšējie mūsu rīkotie pasākumi:
Uzvalciņš
Calvin Johnson
Peldkostīms

3. februāra koncertu rīkojam ar līdzīgu domu - vienā no gada smagākajiem laikiem uzmundrināt mūziķus un viņu fanus ar mūziku kas patīk mums un, cerams, arī viņiem.

Šoreiz spēlēt aicinājām citas Torņa un mūsu draugu labākās grupas - Amorālo Psihozi, Embriju / Dun Dun, Mazos Smirdīgos Kociņus un Ēnu Kaleidoskopu. Izņēmums ir Baložu Pilni Pagalmi, un ne tikai tāpēc, ka viņu dziesmas "Ziema ir gara" vadmotīvs ņemts par nosaukumu šim pasākumam, vai tāpēc, ka BPP fani mums nepiedotu šo koncertu bez viņiem, bet varbūt arī tāpēc, ka grupas dziedātājs Māris Šverns tajā dienā svin savu dzimšanas dienu. (Nāciet ar dāvanām!)

Lai pasākumu darītu daudzkrāsaināku un vārdu dotu ne tikai rokam, sekojām "Uzvalciņā" iesāktajai tradīcijai, aicinot tajā piedalīties arī citu jomu jaunos radošos darbiniekus. "Uzvalciņā" savus datorgrafikas darbus izstādīja Tālis Rožkalns, bet šoreiz ar savu vizuālo mākslu dalīties esam aicinājuši divas meitenes-fotogrāfes - Alīdu Gulbi un Lieni Hapanioneku.

2006. ir gads, kad Tornis atzīmē savas pastāvēšanas 15. gadskārtu (vai Latvijā vispār ir kāda vecāka mūzikas izdevniecība vai rokgrupu apvienība?), un šis ir viens no pasākumiem, ar kuriem atzīmējam šo notikumu.

MDN durvis būs atvērtas jau no 17.00, fotoizstādes atklāsim pussešos, bet sešos sāks spēlēt AMORĀLĀ PSIHOZE (grupu secība tāda, kā zemāk). Koncertam jābeidzas 23.00, tāpēc nekavējaties! Būs arī cafe, tēja un disku / aksesuāru stends.

AMORĀLĀ PSIHOZE
EMBRIJS / DUN DUN
www -->

MAZIE SMIRDĪGIE KOCIŅI
ĒNU KALEIDOSKOPS

BALOŽU PILNI PAGALMI www -->


*************************

Apraksti par vakara mākslas darbiniekiem:

m/a Tornis (Rīga)
Mēs sākām 1991. gada pavasarī, kad kopīgām muzikālajām aktivitātēm savus spēkus apvienoja pāris Rīgas jaunās pagrīdes grupas - Ir Bijuši Mati Un Izbijuši un Tukšā Muca, vēlāk pievienojās citas, un no tām radās jaunas. Rīkojām kopīgus koncertus un festivālus, ierīkojām mēģinājumu telpu un ierakstu studiju, vienkārši pavadījām daudz laika kopā. Šo 15 gadu laikā par t.d. "torņa grupām" lielākā vai mazākā mērā bijušas un sauktas vairāk nekā 100 grupas un projekti. Te tikai daži mūsuprāt spilgtākie vārdi (no neminētajiem): Nāves Instinkts, Radiatoru Remonts, Kartāga, Shine On, Sirke, Sarkanais Oktobris, Smogs, Atdod Zapti, Ēnu Kabinets un daudzas citas.

Amorālā Psihoze (Rīga)
Neatceros, kad pirmo reizi Dambis šo it kā Andra Černova (Tat Twam) ieteikto nosaukumu sāka izmantot savām blakus-Inokentijs-Mārpls muzikālajām aktivitātēm, bet visdrīzāk tie bija vēl 80-tie. Amorālā Psihoze vienmēr bijis šķidrs un plūstošs projekts, kas katrreiz pieņēmis tādu veidolu, kāda veidojusies no tās mainīgā sastāva dalībnieku atšķirīgajām kombinācijām. Torņa kontekstā mums visspilgtāk palicis atmiņā tas Amorālās Psihozes 1992. gada modelis, kad bieži ar viņiem kopā dziedāja Lota (klausies, piemēram, togad Tornī ieskaņotos "Negribētājus", kas rotē NABĀ). Cik man zināms, šobrīd grupa vairāk peldinās improvizācijas un brīvā rok-džeza straumē, bet ar viņiem nekad nevar zināt kā būs...

Embrijs / Dun Dun (Ogre / Rīga) www -->
Embrijs ir izdzīvojis savu grunge un tīņu vecumu, lai arī, iespējams, daži tā dalībnieki vēl ir padsmitnieki, un kļuvis par koncertos nobriedušu un muzikāli atraisītu rokgrupu. Vienu no labākajām šobrīd (protams, ka to pašu es saku par visām pārējām, kas spēlēs MDN). Gan grupa, gan mēs nevaram sagaidīt kad pabeigsim darbu pie grupas Tornī ierakstītā albuma, jo materiāls ir spēcīgs.
Dun Dun ir Embrija un vairs neeksistējošo TV Koma un Depo dalībnieku Krišjāņa Dauguļa un Ivara Preimaņa instrumentālās mūzikas projekts-grupa, kas radās 2005. gada vasarā kādā jauniešu radošajā nometnē Austrumvācijā. Grūti prognozēt, kā Embrijs ar Dun Dun sadalīs / savienos skatuvi..

Mazie Smirdīgie Kociņi (Rīga) www -->
Mana un Jura Simanoviča grupa Nr.1 aizvadītajā gadā, un mēs brīnāmies, ka citi cilvēki mūs neatbalstīja tajā, bet tā noteikti nebūs jau šogad.

Ēnu Kaleidoskops (Vecmīlgrāvis)
Viņi kļūst arvien iecienītāki Latvijas industrial un noise scēnā, pateicoties tam, ka spēlē kaut ko ļoti tuvu dark folk, kas tiek uzskatīts par tādu kā jaunākās māsas žanru bieži vien tiešām "melnajiem" industriālu trokšņiem. Man ĒK drīzāk liekas izteikti poētisks un skaists, kāda piemēram ir dziesma "Sobora ēnā", kuru gada aptaujā [www.lanet.lv/aptauja] atzīmēju kā dziesmu Nr.1.

Baložu Pilni Pagalmi (Rīga) www -->
Simons no Mazajiem Smirdīgajiem Kociņiem man nesen jautāja, kas ir populārākā no Torņa grupām. Teicu, ka droši vien BPP minami kā pirmie, lai gan es neteiktu, ka viņi tiešām ir populāri. Baložus aizrautīgi mīl daudzas un daudzi, bet īstās popularitātes zelta dienas viņiem vēl priekšā..
PS Tikmēr iečeko BPP jauno hitu "Melnbaltā", ja jau sen neesi..

*************************

Alīda Gulbe (Jelgava) www-->
Šī ir pirmā Alīdas publiskā izstāde, ja neskaita viņas virtuālās, pateicoties kurām, Alīdas foto ir ieinteresējuši daudzas un daudzus vizuālo tēlu mīļus.

Liene Hapanioneka (Rīga) www-->
Liene Hapanioneka [Haa] nāk no Mālpils, kur viņa uzsāka roka gaitas, spēlējot bungas smagā roka grupā Apēdājs. Rīgā Liene mācās audiovizuālo kultūras teoriju un vēsturi Kultūras akadēmijā, strādā Jaunā kino centrā 'Arsenāls', KA Nordistikas centrā un turpina rokgaitas nopelniem bagātajā indie kolektīvā Bērnības Milicija.
Arī Haa ziema ir apnikusi, tādēļ viņa sola visādas jokainas un spokainas bildes no citiem gadalaikiem.
Liene jau vairākas reizes ir izstādījusies kā fotomāksliniece. Šobrīd skati Lienes Hapanionekas [H.] personālizstādi "Vienmēr jūsu, hapii bildes" kinoteātrī 'Ksuns' Elizabetes ielā 83/85 (Berga bazārā).

Jānis Daugavietis (Tornis)
2006-01-25

"Muziķu apvienība TORNIS"
a/k 35
Rīga - 55
Latvija
tornis@tornis.lv,
tālr. 6889917 (Uldis), 6771848 (Jānis)
http://www.tornis.lv

 on-line.lv rating system