"UZVALCIŅŠ"
Torņa grupu koncerts
Mākslas Darbinieku nams (MDN)
Rīga, Vaļņu iela 9 (ieeja no Zirgu ielas)
t. 7 210 849
Sestdiena, 2005.gada 29.janvāris
17.00. Atvērts no 16.00
Ls 2.00

17.30-18.00 SNIEGAVĪRU RŪPNĪCA - nāc melnās drēbēs ar baltu seju, un bez naida!
18.15-18.45 MĀRTIŅŠ KORSIETIS www --> otrā reize solo MDM, bet pirms tam - n reizes ar Ēnu Kabinetu, Sirki, Sarkano Oktobri un Plastalīnu
19.00-19.45 BĒRNĪBAS MILICIJA www --> būs laba aparatūra, ko cels basa saksafona temperatūra!
20.00-20.30 SAARE www --> tāpat kā Gazerata, un nāk no tā paša viena katla (torņa)
20.45-21.30 BALOŽU PILNI PAGALMI www --> izdomājiet savlaicīgi, kādas dziesmas lūgsiet Mārim spēlēt papildus, laika nebūs daudz!
21.45-22.05 GASERATA - debija uz spēles rata
22.20-22.55 MŪC www --> "koki, krūmi, zāle zib, gari purni garas ausis noķert grib; te vairs neder ilga domāšana, jāizmanto cilpošana!"*Viena no Torņa aktivitātēm vienmēr ir bijusi koncertu un pat festivālu organizēšana. Īpaši aktuāli tas bija tad, kad Latvijā nebija ne attiecīgu mūzikas klubu, kas regulāri pieņemtu pagrīdes grupas, ne atsevišķu nekomerciālās mūzikas festivālu. Jāsaka, nav pagājis vairāk par pieciem gadiem, kopš Rīgā un Latvijā atvērušies un strādā šādi klubi un notiek tamlīdzīgi festivāli, pirms tam mēs bijām spiesti paši rīkot koncertus visdažādākajās vietās, nebija tā, ka kāds kluba īpašnieks laiku pa laikam uzzvanītu un jautātu: "Nu kas ir puiši, vai spēlēsiet [manā klubā] pēc nedēļas?"
Koncerti notika dažādās vietās, bieži skolās vai kultūras namos, ļoti bieži - katrreiz citur un ar citu nosaukumu. No vienas puses tas nogurdināja (pašiem bija jāmeklē un jāīrē aparatūra, jādomā par plakātiem un reklāmu, jāsēž pie ieejas), bet no otras - katrs pasākums bija kā notikums, katrreiz bija kaut kas savādāks. Protams, dažādos laikos bija dažas vietas, kurās pasākumi notika vairākas reizes, piem., 1993 - 1994.g. diezgan daudz koncertu bija Krāmenes pagrabā (tolaik Neatkarīgā teātra Kabata pagraba telpas Vecrīgas Krāmu ielā), 1994 - 1995.g. Beņdjikā (bērnudārzā), 1994 - 1995.g. 94.vidusskolas pagrabā, 1995 - 1996.g. Robinsonā (RTU zāle Ķīpsalā), 1995 - 1997.g. Mad Mix'ā (klubs A.Briāna ielā) u.c., bet nereti atmiņā labāk palikuši tie, kas vienā vietā notikuši vienu reizi, piem., Mētelītis "lietišķajos" (1992) vai Koncerts picērijā (1994).
ceļā uz Mētelīti`92 ...
foto: JD


Uzvalciņš vairākos veidos turpina nu jau gandrīz 15 gadus vecu Torņa tradīciju - pašiem savām grupām rīkot koncertus. Dažas reizes esam rīkojuši tādus kā labdarības koncertus - kad visus ienākumus veltam Torņa mēģinājumu telpas un ierakstu studijas labiekārtošanai. Jāsaka, ka mums nekad neizdevās ievākt kaut cik nozīmīgu summu, bet šajā sakarā jāatzīmē 1998. gadā Ņūkāslā (Anglija) rīkotais Tornis rec. Benifit labdarības koncerts ko rīkoja mūsu draugs John Hedley un slavenais un lieliskais turienes pagrīdes leibls Slampt Organisation, pateicoties tā ienākumiem mēs varējām nopirkt pirmo nopietno kombi savām mēģinājumu telpām.
Arī Uzvalciņš ir domāts kā labdarības koncerts Tornim, kas šoreiz ir veltīts Torņa izlases izdošanas atbalstam - padsmit gadu laikā torņa studijā ir ierakstīti un izdoti vairāk nekā simts albūmi, un mēs jau sen jūtam, ka ir vērts izdot iepazīstināšanas Torņa ierakstu izlases sēriju, jo joprojām lielākā Torņa kataloga daļa ir izdota tikai uz kasetēm un nav pieejama cipariskotā veidā, un tas būtu labs sākums gan daudzu klasisku ierakstu pārizdošanai uz cd, gan jaunatnes un to, kuru vecās kasetes ir nodilušas vai pazudušas, (atkal)iepazīstināšanai ar vismaz kvantitatīvi lielākā Latvijas pagrīdes leibla vēsturi.
Mums bieži jautā par to, un arī mēs paši par to dažreiz domājam, kas nosaka piederību "tornim"? kas ir "torņa grupas"? Kā vairums pagrīdes izdevniecību, mums ir tikai mutiskas vienošanās ar grupām, tāpēc šādu dokumentu mums nav. Vienīgie dokumenti, no kuriem Tu to vari nolasīt, ir kasešu un disku vāciņi, koncertafišas un laikabiedru stāsti. Vēl viena pazīme varētu būt kopīgas mēģinājumu telpas, bet arī tas nav stingrs kritērijs, jo ko, piem., lai saka par izpildītājiem, kam nav nepieciešamas roka mēģinājuma telpas ar bungām un kombjiem? Drīzāk tā ir piederības sajūta, līdzīgi kā tava ticība tam, ka tu spēlē pagrīdes mūziku...

Kopš Mākslas darbinieku nams ir atvēries rokam, tā kļuvusi par vienu no vispatīkamākajām koncertvietām Rīgā - cik daudzās vietās vēl mūsdienās notiek roks uz parketa? Ceram, ka šis pasākums turpinās MDM pēdējā gadā notikušo koncertu (piemēram, 'Emigrācijas' koncertsērijas vai BPP desmit gadu jubilejas) labākās tradīcijas.
Tā kā trokšņot tur jābeidz vēlākais 23.00, grupu saraksts un secība ir stingra:

* No žurnāla maziem bērniem 'Ezis'

PS iespējams, ka vietējo spilvenu nepietiks visiem. Ņemiet savējos!

"Muziķu apvienība TORNIS"
a/k 35
Rīga - 55
Latvija
email: tornis@tornis.lv,
tel. 6889917 (Uldis), 6771848 (Jānis)
http://www.tornis.lv
 on-line.lv rating system