PELDKOSTĪMS
Koncerts Rīgas svētku 2005 ietvaros
Mākslas Darbinieku nams (MDN)
Rīga, Vaļņu iela 9 (ieeja no Zirgu ielas)
t. 7 210 849
Piektdiena, 2005.gada 19.augusts
plkst.21.00
Biļetes var iegādāties koncerta dienā Mākslas Darbinieku Namā. Biļetes cena Ls 2
Koncertu rīko m/a "Tornis" sadarbībā ar Mākslas darbinieku namu.

When: 19th of August, starting 9 PM.
Where: 9 Vaļņu street (Mākslas darbinieku nams), entrance from Zirgu street.
Price: 2 Lats, tickets can be bought in the place of event the same day.
Info: www.rigassvetki.lv, www.tornis.lv.


Festival "Peldkostīms" (Swimming suit) is about to happen on 19th of August in correlation to the Riga festival.

Riga festival is the 804th birthday celebration of Riga city, which involves activities and performances of different kinds - sports, music, air balloon festival and others. A part of it will also be a concert of Latvian alternative music "Peldkostīms" on 19th of August, taking place in a small club in the Old town.

The four participants of the concert are covering different styles and nationalities; some of the musicians are more and some - less known. One of them, the "Black Bullet" is one of the two main Latvian hip-hoppers of gypsy origin, and it is a rare and exotic opportunity to see him live. "Ēnu kaleidoskops" (The Kaleidoscope of Shadows) is a new project of Mārtiņš Links who has previously been a member of some good Latvian indie bands, and this one is probably going to be a poetic and peaceful performance of dark-folk. Imants Daksis is the most popular performer this evening - he is an outstanding and extremely productive singer/songwriter (4 albums a year!). Imants has been nominated to Latvian music prize as the best folk-singer last year, however, he is mostly known among indie music lovers. And, finally, "Stiklinieku darbnīca" is a new band from Ikšķile, playing eclectic music, and this is going to be one of their first performances to wider public.

BLACK BULLET (Ventspils) - hip hop latviešu, krievu un čigānu valodās
ĒNU KALEIDOSKOPS - nezinām, ko nozīmē dark folk, bet dziesmas ir skaistas
STIKLINIEKU DARBNĪCA - eklektika (citi to sauc par poprock)
IMANTS DAKSIS - trubadūrs

BLACK BULLET ir viens no diviem galvenajiem Latvijas čigānu hip hoperiem. Kā MC jeb skatuves vārda meistars viņš sācis darboties jau 1999. gadā kopā ar citu Ventspils čigānu jeb romu kopienas pārstāvi BIG NAME (tā vismaz runā viņa dziesmas). Plašākai publikai viņi pazīstami kļūst pēc 2002. gada, kad Ventspils apvienības DABA (www.daba1.times.lv) producents un mūziķis ISMS jeb Andris Grandbergs sāk ierakstīt viņu dziesmas. Sākumā apritē nonāk BIG NEIMA pirmais demo, viņa dziesmas tiek ieļautas izlasēs ("Ventspils Elektroniskās Mūzikas Izlases", "Odekolons") un parādās raidviļņos, bet drīz viņam seko arī BLACK BULLET, kas visbiežāk uzstājās tandēmā tieši ar BIG NAME, bet, kopš pagājušā gada beigās otrais ir pārcēlies uz dzīvi Londonā, MELNAIS LODE ir palicis viens.
Iespējams, ka vairumam tā liekas tikai eksotika - Latvijas čigānu hip hops čigānu valodā, bet mēs esam to rindās, kas apgalvo, ka tas ir pārliecinošākais hip hops un reps, kas no Latvijas jebkad nācis. Līdz šim BLACK BULLET pamatā uzstājies lokālos maza mēroga (Ventspils, Kuldīga, Ugāle) un specifiskos ([RIXC MEDIJU TELPA] nr.001-2004: AUTONOMAS TRAJEKTORIJAS 2004) pasākumos, tāpēc šī būs laba iespēja satikt Latvija čigānu hip hop Rīgā viegli pieejamā publiskā pasākumā.

ĒNU KALEIDOSKOPS ir mūziķa, dzejnieka un baltu valodu studenta Mārtiņa Linka (Sniegavīru Rūpnīca, ex-Pasaules Gaisma, ex-Telekoma, ex-Depo) projekts, kurš publikā parādās arvien biežāk, tā kā drīzāk jau saucams par grupu. Atšķirībā no citām grupām, kurās Mārtiņš ir spēlējis un spēlē, Ēnu Kaleidoskops ir viens no poētiskākajiem un mierīgākajiem (viņi ļoti reti izmanto sitamos instrumentus, pārsvarā spēlējot ģitāras, vijoli un klavieres). Mārtiņš saka, ka tajā ir kaut kas no dark folk. Mēs īsti nezinām, ko tas nozīmē, bet dziesmas ir skaistas, un Mākslas darbinieku namā ir īstās klavieres.

Kopš IMANTS DAKSIS tika nominēts labākā Latvijas folk/tautas mūzikas ieraksta kategorijā un viņa dziesma iekļauta lielas izdevniecības izlasē līdzās daudzām klasiskām veco laiku latviešu popdziesmām, viņš vairs īpaši nu jau nav jāpiesaka, viņš vienkārši ir viens no mūsu ievērojamākajiem trubadūriem un viena no ne tikai savas paaudzes svarīgākajām balsīm.
Pavasara beigās Imants pabeidza materiālu albūmam, kas, domājams, iznāks septembra beigās vai oktobra sākuma ar nosaukumu "Mežs ieiet sevī". Vasarā tapa arī viens eksperimentālās mūzikas paraugs, līdzīgs iepriekš izdotajam "Kosmosam" - domājams, tas ieraudzīs gaismu kā projekta "Džefras asinis" turpinājums ar nosaukumu "Mūžīgā ģeogrāfija jeb Sibīrijas manifests". Augustā Imants ir ieplānojis sadarbību ar Andžoni, kura studijā ir plānots ierakstīt materiālu vēl vienam albumam. Neskatoties uz jau esošajiem plāniem, Imants par ideju trūkumu nesūdzas, kā rezultātā priecātos par jebkādu iespēju ierakstīt vēl vienu, (šogad jau ceturto) albumu. Vasarā Imants nav daudz koncertējis Rīgā, tāpēc šī būs laba izdevība dzirdēt arī jaunas dziesmas.

STIKLINIEKU DARBNĪCA noteikti pagaidām ir vismazāk pazīstamā no šiem četriem izpildītājiem, pat no mums tikai daži viņus ir dzirdējuši koncertos, un atsauksmes ir ļoti labas. Gandrīz visi viņi nāk no Ikšķiles, spēlē eklektisku (dažādu stilu) mūziku un viņu soliste ir atraktīva meitene.


"Muziķu apvienība TORNIS"
a/k 35
Rīga - 55
Latvija
email: tornis@tornis.lv,
tel. 6889917, 6771848
http://www.tornis.lv
 on-line.lv rating system