Calvin Johnson (ASV)
Mākslas Darbinieku nams (MDN)
Rīga, Vaļņu iela 9 (ieeja no Zirgu ielas)
t. 7 210 849
Sestdiena, 2005.gada 18.jūnijs
18.00. Atvērts no 17.00
Ieeja Ls3.00, skolēniem un studentiem Ls2.00
Koncertu rīko m/a "Tornis" sadarbībā ar Mākslas darbinieku namu.

Foto:
no Zabadaka - http://www.nekac.lv/koncerti/05.06.17.calvin.johnson/index.html
http://foto.inbox.lv/torna_kungs/Calvin_Johnson_Zabadakaa_2005_juun_Sergeja_Abolina_foto

no Mākslas darbinieku nama Rigā - http://foto.inbox.lv/torna_kungs/Calvin_Johnson_MDN_2005_juun_Aliidas_Gulbes_foto
http://foto.inbox.lv/torna_kungs/Calvin_Johnson_uc_MDN_Vecriigaa_foto_UG


Koncerta apskati:

www.delfi.lv

Calvin Johnson (dz. 01.11.1962.) ir viena no leģendārākajām personībām pasaules neatkarīgajā mūzikā, viens no mūsu iecienītākajiem mūziķiem un paraugiem mūzikas izdošanā, kā arī 90-to gadu viena no slavenākajiem ASV (Olimpija, Vašingtonas štats) indie / underground leibla K-records dibinātājs un boss, grupu Beat Happening, Dub Narcotic Sound System, Halo Benders līderis-vokālists-ģitārists. Pēdējā laikā izdevis savus ierakstus arī kā solomākslinieks.


Kelvins apciemos Latviju (vēl paredzēts koncerts Kuldīgas "Zabadakā" 17.jūnijā un intervija radio NABA 18.jūnijā plkst.15.00) savas Eiropas tūres ietvaros, atzīmējot sava otrā soloalbuma izdošanu. Viņam paredzēti vēl koncerti Igaunijā, Lietuvā, Polijā, Zviedrijā, Vācijā, Francijā, Izraēlā, Itālijā u.c.

Kopā muzicējot, ierakstot albumus (viņš ir arī skaņu inženieris savā studijā Dub Narcotic) un tos izdodot, viņš sadarbojies ar neskaitāmiem mūziķiem un grupām, piemēram, Bikini Kill, Beck, Jon Spencer Blues Explosion, Modest Mouse, Kurt Cobain ( ir aizdomas, ka viņš bija Kobeina draugs, bet noteikti ir zināms tas, ka viņi spēlēja vienā grupā - Go-Team un Kobeinam uz ķermeņa bija tetovējums ar Kelvina izdevniecības K rec. logo.), Mirah, ... Visbiežāk tas bija Kelvina atbalsts šiem izpildītājiem tieši viņu "karjeras" sākumposmā.

80-to pirmajā pusē Kelvina pirmais nopietnākais projekts Beat Happening (bez Kelvina grupā vēl ņēma dalību "multiinstrumentālisti" Heather Lewis, Bret Lunsford) bija vieni no lo-fi virziena aizsācējiem laikā, kad liela daļa amerikāņu neatkarīgajā roka izpildītāju spēlēja bezkompromisa punk/hardcore, bet Eiropas neatkarīgajā scēnā valdīja depresīvs postpunk. Savukārt Beat Happening saglabāja ticību melodiskumam un humoram, izpildot savu mūziku vienkārši un sirsnīgi, īpaši nedomājot par tehniskām niansēm, saspēlētību un ieraksta kvalitāti (viņi faktiski izmantoja tikai dažu stīgu ģitāru un primitīvas bungas, un pirmie izdotie ieraksti bija veikti ar diktafonu). Lai cik tas arī dīvaini neliktos, grupas vizītkarte bija neprofesionālisms un bērnišķīgs naivums. Par vienu no Beat Happening pirmajiem koncertiem reiz trāpīgi izteicās kāds žurnālists: "Viņiem bija visai aptuvens priekšstats par notīm, atskaņām, pantiem, piedziedājumiem un instrumentiem - tomēr dejojošajam pūlim uz to bija nospļauties". Kelvina drūmais baritons un naivā Heather balss atgādina rokgrupu, kur kopā spēlē vilks un Sarkangalvīte. Vēsturei grupa atstāja 5 absolūti klasiskus albūmus un virkni nemirstīgu indie himnu.

90-to vidū pēc Beat Happening sekoja citi ne mazāk interesanti projekti un grupas, piemēram, ārprātīgais, bet visādā ziņā profesionālais, Dub Narcotic Sound System - dīvains funk, reggae, dub, hip-hop un indie sajaukums dažnedažādās proporcijās un ar nemitīgi mainīgu sastāvu, reizēm iesaistot pat veselu hip-hop kolektīvu. Halo Benders savukārt ir Kelvina un Doug Martsch (vēl viena slavena ASV kolektīva Bult To Spill līderis) kopprojekts. Viņu hits Virginia Reel Around the Fountain savulaik bija mūsu pašu Radio KNZ topa augšgalā.

Pirms Kelvina kā solomākslinieki uzstāsies Juris Simanovičs (Bērnības Milicija, Mūc) , Mārtiņš Korsietis (ex- Ēnu Kabinets, Sirke, Sarkanais Oktobris, Plastalīns) un Māris Šverns (Baložu Pilni Pagalmi), pauzēs reggae/dub spēlēs Krūms.

Saites:
http://www.krecs.com/
http://www.krecs.com/Shows/index.html#CJ

Preses foto: http://www.krecs.com/Press/Photos.html

mp3 (arī http://www.krecs.com/Audio_Video/index.html):
Beat Happening

"Angel Gone"
"Bad Seeds"
"Cast A Shadow"
"Left Behind"
"In Between"
"Bewitched"
"Foggy Eyes"
"Our Secret"
"Teenage Caveman"

Calvin Johnson
"Ode to St. Valentine"
"Can We Kiss?"


Dub Narcotic Sound System
"Fuck Me Up"
"Hand Clappin”
"Fudgy the Whale"
"Love Ain't on the Run"
"Joint Joint"
"Banana Meltdown"

Halo Benders, the
"Halo Bender"
"Virginia Reel Around The Fountain"
"Don't Touch My Bikini"

Intervija: http://www.adequacy.net/int/k/index.shtml


"Muziķu apvienība TORNIS"
a/k 35
Rīga - 55
Latvija
email: tornis@tornis.lv,
tel. 6889917, 6771848
http://www.tornis.lv
 on-line.lv rating system