ĒNU KABINETS


Founded in 1999 by “veterans” of Latvian and even UK's underground (their previous bands - Sirke, Sarkanais Oktobris, Ray Speedway And The Devils Of Pace …) ĒNU KABINETS quickly became one of the most respected musical teams. Their lyrics are excellent and the music stands far out of the borders of Latvian popular genres. The Fall and football are two main keywords to unlock this band. At the end of 2001 their debut cd “Bellaccord” came out, named after the before-WWII Latvian music label.

Mārtiņa Korsieša (gr. Plastalīns, Sirke, Sarkanais Oktobris) grupa. Tāds roks mums vēl nav bijis. Daži to dēvē par tiešām jaunu metālu. Joks vai patiesība?ĒNU KABINETS
ir Mārtiņa 1999. gadā uzsākts projekts. Bez viņa grupā vēl ir Kristīne (arī spēlē grupā SARKANAIS OKTOBRIS), Kristīnes brālis Kaspars un Džons Vaitmors (kādreizējais Anglijas grupas RAY SPEEDWAY AND THE DEVILS OF PACE bundzinieks). "Futbols" un "The Fall" ir atslēgvārdi grupas atslēgšanai.

2001.gads, Tornis: Kristīne, Korsietis, Kaspars, Džons

2002.gads, koncerts Utrehtā (Nīderlande): Korsietis, Gedra, Kristīne, Kaspars

Kaut kad Saksofonā: Korsietis, Kaspars

diskogrāfija:
BELLACCORD (2002 Tornis, cd)linki:
MĀRTIŅŠ KORSIETIS
SARKANAIS OKTOBRIS
PLASTALĪNS
SIRKE
ĒNU KABINETS
RAY SPEEDWAY AND THE DEVILS OF PACE

mp3
Plāns kā šķērsot Kurzemi (Bellacord 2001 Tornis) [mp3]
Dziļi klubā (Bellacord 2001 Tornis)
[mp3]
Spirāles (Bellacord 2001 Tornis)
[mp3]
Kaķu koncerts (Bellacord 2001 Tornis)
[mp3]


kontakti:
kabinets@tornis.lv
tornis@tornis.lv

Korsietis stāsta par dziesmām ārzemju draugiem
Dear foreign listeners,

I expect that not any of you understand Latvian language, that could become of problem to understand lyrics. This is why I will try and explain the main ideas, just to make you sure, that they don't contain any dangerous ideas. We sing mostly about our homeland, entertainment, tourism, meeting new friends and, of course, sports.

Plāns Kā Šķērsot Kurzemi (Plan How To Cross Kurzeme) - this piece could be an anthem for hitch-hiking, at least we love to travel like that.

Dziļi Klubā (Deep In The Club) - ironical song about club life. "Petra, hallo" and "Paul, hallo" are the only phrases from my German studies I have kept in my mind.

Spirāles (Spirals) - song, inspired by our bass player, Kristine, who has theory that love is just chemistry. On the other hand I just liked such title for this song (especially, if it could be nine minutes long)

Kaķu Koncerts (Cat Gig) - according to my grandmother, "cat gig" means any kind of non-schlaeger performance. This song is dedicated to Latvian underground rock life, it has a lot of references to people I know. Really, one of my favourite lyrics.

Ēnu Kabinets was found in 1999, Riga, Latvia and "Bellacord" is our debut album, released in dec2001. Contact us, if you want by e-mail kabinets@tornis.lv. Love, Martins.

albuma "Bellacord" apskats izdevumā "... atver acis ieklausies"
Sāksim ar secinājumiem: šīs rindas ir veltītas vienam no labākajiem un muzikāli interesantākajiem veikumiem Latvijā pēdējā laikā, varētu ar šo ultimatīvo apgalvojumu šo apskatu patiesībā šeit arī beigt..<turpinās>..man rodas sajūta, ka visas dziesmas ir kāds noknipsēts kadrs no apkārtējā absurda, jautrības, meliem, mīlestības, tizluma un cerībām… no visa cilvēciskā.. saliekot to visu kopā nonstopā sanāktu Kannu Zelta Palmas zara cienīga lenta, kam Naumanis siekalodamies iedotu 5 zvaigznītes, fantastiska digitāli iesprostota muzikālā brīvība…

… man tā šausmīgi gribas izķidāt vai katru dziesmu, un pateikt, cik bezgala jauka ir "Uziet Augšā" ar quirky Kaspara sinta ņurdiem, cik sērīgi gaistoši ir Kristīnes vokāls dziesmā "Spirāles" vai "Fantastika" … uber alles ir Mārtiņa dziesmu teksti..varen jauks ir "Kaķu Koncerts", kas atsauc atmiņās jaukos riot grrrl laikus un arī Kristīnes īslaicīgo projektu ar Sirkes Lauru "Atdod Zapti", cienīgi Pizzicato 5, Takako Minekawa vai Aikagi jam sessions partneri! we're Casio/Roland kids, we fucking rule the world ! es pat neuzdrošinos saukt kādas muzikālās ietekmes vai analogus, jo Ēnu Kabineta muzikālo ietekmju absorbēšanas un attīrīšanas un destilācijas iekārtas darbojas daudz labāk nekā Britta ūdens filtri...dziesmā "Yetti" varbūt atpazīsiet Sirki, bet ne tāpēc, ka Mārtiņš Sirkē spēlējis, citviet varbūt Parku, bet ne tāpēc, ka dziesmā "Plāns, kā.." dzirdams Vītiņa saksafons, vai tāpēc, ka albums Vītiņa studijā ierakstīts, bet varbūt tas būts Roberts Smith circa Pornography? bet var varbūt jums atmiņā uzausīs multfilma par "Brēmenes Muzikantiem"? Un man nav ne jausmas, kā ir iespējams muzikāli panākt to, ka klausoties "Pirmā diena skeletonā" man šķiet, ka esmu Lužņiku stadionā Maskavā 70-to gadu beigās? vienīgais, kas ir palicis nepateikts ir tas, ka Mārtiņam mājās ir grupas Pavement T-krekls ar uzrakstu "Pavement, ist rad! " . ..Ēnu Kabinets: it's rad* !

< Renārs Zīvers > vērtējums : 9.2

hiti: Uziet Augšā, Fantastika, Spirāles, Kaķu Koncerts, Dziļi Klubā…. un vai visas pārējās..
(hej, Tu Volfa apskatus Izklaidē nemaz nelasi, vai? - ed)
/*rad = (slang) - cool, radical - ed./

preses relīze albūmam "BELLACORD"
Viss sākas 1998/99, kad John, vīlies Anglijā valdošajā konservatīvi stagnējošajā muzikas pozicionējumā žanros, nolemj pamest Apvienoto Karalisti, lai dibinātu savu rokgrupu citur. Klausoties Jonh Peel radiopārraidi @ BBC viņš izdzird grupu `Sarkanais Oktobris` un uzzin par zemi Latvija. Dzirdētais iespaido neatgriezeniski, pārdod savu vecāku Rolls-Royce un dzimtas īpašumus Norvičā, nopērk aviobiļeti no London uz Rīgu.
Te nodibina muziķu futbola klubu, kļūst par tās kapteini un spēlējošo treneri. Kādā treniņā satiek latviešu meiteni Lindu un kopā rada pirmos skaņdarbus - ietekmējoties no Joy Division; Elvis Costello; Miķeļa Gruzīša; Spoke Eye; Imanta Kalniņa; Motown rec. ražotās Soul mūzikas; agrīnā Bob Marley un West Ham. Linda pieaicina savu labu draudzeni Kristīni, lai realizētu savu sapni par Power Girl Riot Rock Band. Neraugoties uz Kristīnes pievienotajām agresīvajām basa līnijām, grupas skaņa tomēr vēl nav pietiekami pārliecinoša. Kristīne iepazīstina ar Korsieti - vērā ņemamu alt. scēnas mākslinieku, kurš tad arī kļūst par grupas radošo motoru - vairuma melodiju un tekstu ideju ģeneratoru. EK ir dzimis. Kopā sniedz vairākus koncertus, kas piesaista grupai alt. aprindu un to kritiķu uzmanību ar ironiskajiem, sociāli apolitiskajiem, tomēr smeldzīgi romantiskajiem dziesmu tekstiem, aizrautīgo, pozitīvisma caurstrāvoto mūziku un perfekto kontaktu ar publiku. Tad, reiz uz koncertu neierodas Linda. Tur viņu steidzīgi aizvieto grupas šoferis - ar mūziku iepriekš nesastītais Kaspars. Koncerts izrādās pārsteidzoši labs un viņam piedāvā apvienot pienākumus. Sastāvs rafinējas. Tomēr nākošie koncerti Rīgas klubos piedzīvo izgāšanos, jo īpaši leģendārā live @ Trincstock2000, kur, miesassargu atbalstīts, bet pateicoties savam suģestējošam šarmam, par festivāla varoni kļūst Korsietis.

Par mūziku: to grūti iekļaut kādos žanra rāmjos, kaut gan to varētu pieskaitīt indie kustībai un virzienam (spārnam). Paši gan pašironiski to dēvē par `Apoloģētiski pravietisko jeb futbolroku`. "Zinātāji" gan muzikā saklausot disko popa enerģiju no Bis; rečitējošā vokāla intonāciju līdzību ar Mark E Smith no The Fall; balss tembra un uztakts izmantošanu kā David Gedge no Wedding Present; un skanējuma estētiku kā Hefner.