ZIŅAS

Mūziķu apvienība TORNIS - http://www.tornis.lv
 


Daži Latvijas neatkarīgās mūzikas notikumi: 2004.gada aprīlis

- STARTERIS III
- Wantage USA rec. jubilejas izlasē 6 Latvijas grupas
- Bemutatkozik Lettorszag - Pasaule Gaisma, Inokentijs Mārpls un Gas Of Latvia Ungārijā

STARTERIS III
Maija sākumā plānojam izdot jau trešo izlasi sērijā STARTERIS (www.tornis.lv/starteris). Atšķirībā no iepriekšējām reizēm, šoreiz izlase būs arī nopērkama, nevis domāta vienīgi kā promo materiāls roka žurnālistiem, mūzikas uzņēmējiem un raidstacijām. Zemāk albūma ievadvārdi un dziesmu saraksts:

Šo izlasi mēs iesākām kā tīru promo / reklāmas pasākumu - izplatījām plašsaziņas līdzekļu un mūzikas uzņēmēju vidū bez maksas, to apmaksāja pašas grupas.
Tāpēc, ka STARTERI sanāk pietiekami labi lai tos varētu klausīties arī kā albumus, šoreiz to laižam arī komerciālā apritē, bet visi ieņēmumi tiek veltīti diska ražošanas izmaksām un bezmaksas izplatīšanai "vajadzīgo" cilvēku un institūciju vidū te Latvijā un ārvalstīs.
Trešajā STARTERĪ galvenokārt ir 'torņa' grupu un mūsu draugu mūzika. Pamatā tās ir 'regulārās' rokgrupas un dziesmas no to 'aktuālajiem' albūmiem. Bet ne tikai - dziesmas nr. 1; 6; 7; 9; 10; 11; 14; 15; 16; 17 līdz šim nav izdotas.
Diemžēl daudz labas un jaunas mūzikas palika aiz šīs izlases 80 minūtēm. Tās fragmentus meklējiet www.tornis.lv un klausieties radio NABA 96.2 FM (www.radionaba.lv) u.c.

ASTROFONIJAS INSTITŪTS Plastalīns
BALOŽU PILNI PAGALMI Labākā šaipus Piena ceļa
BALOŽU PILNI PAGALMI Tu redzi mani
BĒRNĪBAS MILICIJA Viņš vienmēr skrien
BĒRNĪBAS MILICIJA 1986
GAS OF LATVIA Nāc
GAS OF LATVIA Krāce
JĀNIS ŽILDE Stāvi
KALVIS Svina graudi
KALVIS Uz robežas
MALA Nāra
PASAULES GAISMA Putnubiedēklis
PASAULES GAISMA Nakts
SAARE PussyTones
SAARE U Want 2
VOICEKS VOISKA 15-tā galapunkts
VOICEKS VOISKA KPT3

Wantage USA rec. jubilejas izlasē 6 Latvijas grupas
Atzīmējot 'pilngadību' (izdota 21 plate) Mizulas (Monatanas štats, ASV) leibls Wantage USA klajā laidis jubilejas izlases dubultCD 'Wantage USA 21st Release Hits Omnibus' kurā iekļautas arī sešas grupas no Latvijas. Leibla vadītājs Džošs Vaneks 90-to gadu beigās pāris gadus dzīvoja un strādāja Ventspilī (kā ASV Miera korpusa brīvprātīgais) un šīs izlasē iekļautās Latvijas grupas viņu ir īpaši uzrunājušas:
BALOŽU PILNI PAGALMI - Pagaidi (cd 2001 Jauni iespaidi, Tornis)
SPIČKI I KEDI - … 16 …17 (kasete 2002 I kto ti posļe?, Hodila)
SKYFORGER - Pērkoņkalve (cd 2003 Pērkoņkalve, Folter)
ĒNU KABINETS - Kaķu koncerts (cd 2001 Bellaccord, Tornis)
INOKENTIJS MĀRPLS - Māte terorists (7'' 2002 Bitīt' Matos, EzisSperSoli)
DEPO - Bomzis (pirmpublicējums, 2002 Torņa ieraksts)
Dažas citas izlasē iekļautās grupas: Federation X, Dub Narcotic, Noxagt, The Fucking Champs, Volumen, Japanther, Oneida, No-Fi Soul Rebellion, Stinking Lizaveta, The Planet The u.c.


Nākamajā izdevniecības jubilejas albūmā Džošs solījis iekļaut Venstpils čigānu hiphopu. Iespējams, ka daži diska eksemplāri būs nopērkami caur www.tornis.lv/mailorder (īpaši jāatzīmē diska buklets, kurā Džošs pats aprakstījis katru grupu, jo vairumu no tām viņš pazīst personīgi un daudzas ir izdotas uz Wantage USA, kā arī īpaši rakstījis par Latvijas skatuvi). Savādāk: www.wantageusa.com un http://www.missoulanews.com/Archives/News.asp?no=3885Bemutatkozik Lettorszag - Pasaule Gaisma, Inokentijs Mārpls un Gas Of Latvia Ungārijā
26. - 27. martā ar diviem koncertiem Ungārijā viesojās Pasaule Gaisma, Inokentijs Mārpls un Gas Of Latvia, kas turp bija uzaicināti spēlēt par godu Latvijas pievienošanai ES. Viens koncerts notika lielā Budapeštas klubā Godor, bet otrs - mazākā klubā Romerhaz, pilsētā Gyor. Līdzīgi kā Latvijā, arī ungāru klausītāji nav īpaši aktīvi nepazīstamu grupu (to, kuras nerāda MTV) koncertu apmeklētāji, bet atnākušie grupas uzņēma labi un tās palika apmierinātas ar ceļojumu.


Grupas izvēlējās un pasākumus organizēja Tamas Rupaszov, ilggadīgās un ļoti aktīvās ungāru pagrīdes experimental /alternative / folk / variete / free jazz grupas un izdevniecības TROTTEL (http://trottel.mentha.hu) vadītājs. Jāsaka, ka vēl braucienam bija izvēlēti Baložu Pilni Pagalmi, kas tehnisku iemeslu dēļ nevarēja tikt.


Ziņas apkopoja Jānis Daugavietis

"Mūziķu apvienība TORNIS"
(sabiedriskā organizācija)
a/k 35
Rīga - 55
Latvija
email: tornis@tornis.lv
http://www.tornis.lv