Atdod Zapti


ATDOD ZAPTI 1997.gada janvārī noorganizēja SARKANĀ OKTOBRA un SIRKES basistes-vokālistes KRISTĪNE un LAURA. Pirmos mēģinājumus '96-tā gada rudenī par vērā ņemamiem nosaukt ir grūti, un drīz projektu atstāj LAURA.
Tomēr meitenes nolemj ierakstīt 1-u hitu "TORŅA 1996. gada izlasei" (kura tā arī netika izdota), ATDOD ZAPTI uz Lamans`a, 1998, lai fiksētu fenomenu "meiteņu roks TORNĪ", ko arī izdara -- 23.decembrī tiek ierakstīta dziesma "#2802/CAURI SPOGULIM" (bass, bungas + vokāli). Pēc ieraksta meitenes nolemj reanimēt projektu. Kā 3-ais dalībnieks tiek pieaicināts SIRKES bundzinieks ŠAKĀLIS, un grupa (ne vairs projekts) uzsāk nopietnāku darbību.

Uz skatuves ATDOD ZAPTI debitē 15.02.97. "TORŅA grupu livē" "Mad Mix'ā". Pēc tam grupa aktīvi mēģina TORNĪ un gatavojas ierakstam.
ATDOD ZAPTI spēles stilu varētu raksturot kā sākotnēji bērnišķīgu, jautru un bezbēdīgu rociņu ar prikolīgiem tekstiem, taču tapa arī nopietnāki hiti.

PS Grupa savu darbību pārtrauca drīz pēc otrās uzstāšanās kas notika LU Buļļu koju pasākumā 1997.gada sākumā, tā arī neierakstījusi neko jaunu. Koncerts tika ierakstīts un ir vienīgais dokuments par ansambļa darbību. Koncerta ieraksts ir atrodams interneta plašumos.

Vēlāk abas meitenes nopietnāk pievēršas savām "pamatgrupām", bet ŠAKĀLIS attālinās, jo tiek atlaists no gr. SIRKE (turpmāk viņš sit bungas grupās Inokentijs Mārpls un Pnd) un faktiski neparādās Tornī, kas bija ATDOD ZAPTI mājvieta.

ATDOD ZAPTI negaidīti atdzimst 1998.gada rudenī Velsā! Tas ir grupu SIRKES un SARKANĀ OKTOBRA oktobra Eiropas koncertceļojuma pēdējais koncerts Kardifā, un pēc HEADFALL (turienes vietējā grupa), SIRKES un S.OKT. uz steidža spontānu emociju vadītas kāpj LAURA ar KRISTĪNI un kā gr. ATDOD ZAPTI nospēlē 3 dziesmas, un gūst publikas nedalītu atzinību! Visu šo laiku, kopš grupa faktiski un praktiski nepastāv, tās dalībnieču galvas nepameta doma par ieraksta veikšanu.


(attēlā: Laura un Kristīne šķērsojot Lamanšu, 1998)

ATDOD ZAPTI hits 1999.gada sākumā plūca laurus Daigas Mazvērsītes radiotopā "Kamolā Tinējs" (Latvijas radio 2), vairākus mēnešus turoties desmitniekā (ar grāvēju "Mazie viltīgie zaķi" no Latvijas pagrīdes un neatkarīgās mūzikas izlases kasetes "ODEKOLONS 97/98", dziesma ierakstīta Buļļu koju koncertā)! Tādejādi ATDOD ZAPTI kļuva par vienu no visu laiku Latvijas radio visvairāk spēlētajām pagrīdes grupām.

Atdod Zapti - Viltīgie, mazie zaķi (Torņa live Buļļu kojās 1997) mp3

K.B.
Apr 1997
J.D.
Feb 1999
U.G.
Jan2010